مراسم رونمایی از کتاب "شیخ نصرت" در قزوین برگزار شد
کد خبر: 113198
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
با حضور مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری؛
شاخص : این کتاب روایتی از روزهای شرف و غیرت مردانی است که در سایه‌ رهبری شایسته و مدبرانه حضرت امام(ره) سبب اتفاق بی بدیلی در تاریخ معاصری به نام انقلاب اسلامی شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم رونمایی از کتاب “شیخ نصرت” عصر امروز به همت دفتر ادبیات انقلاب اسلامی و حوزه هنری قزوین با حضور حجت الاسلام سعید فخرزاده، مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری و جمعی از مسوولان استانی در تالار حافظ حوزه هنری قزوین برگزار شد.

 علی هوشمند، رییس حوزه هنری قزوین در این مراسم عنوان کرد: این کتاب روایتی از روزهای شرف و غیرت مردانی است که در سایه‌ رهبری شایسته و مدبرانه حضرت امام(ره) سبب اتفاق بی بدیلی در تاریخ معاصری به نام انقلاب اسلامی شدند که همه متنعم از این سفره پربرکت هستیم.

وی در ادامه افزود: کتاب شیخ نصرت نوشته روح الله شریفی در زمینه زندگی و مبارزه روحانی شهید و فرهیخته قزوینی نصرت الله انصاری بوده که در ۵ فصل اصلی با تلاش حوزه هنری استان قزوین تهیه شده است.

هوشمند خاطرنشان کرد: شهید انصاری با بصیرت، دانایی و با ولایتمداری خود صدقه جاریه‌ای را فراهم کرد تا وام‌دار او باشیم و در راه باورهای ناب انقلاب اسلامی قدم برداریم.

وی گفت : روح‌الله شریفی نویسنده این اثر فاخر تلاش کرده تا با نگاهی پرسش‌گرایانه به دلایل دستگیری و شهادت نصرت الله انصاری بنگرد و زنگار از چهره مردی بردارد که امام‌خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده در مظلومیت او گریست.

در ادامه این مراسم شریفی ابراز داشت: تاریخ هویت ماست؛ در این برهه از زمان که در جنگ نرم قرار داریم و روحانیت ابزار خاصی جز تبلیغ در دست ندارند، باید تلاش کرد تا  حافظه تاریخی خود را حفظ کنیم و در راستای ادای دین در حق عزیزانی که در این راه پر مخاطره گام های موثر برداشته اند، تلاش نماییم.

نویسنده کتاب شیخ نصرت یادآور شد: یکی از موضوعات خون بار اسلامی قزوین و جنایات ساواک، شهادت شیخ نصرت الله انصاری است؛ وی یکی شهیدانی است که  تحت شکنجه شدید مزدوران به شهادت رسید.

این شهروند قزوینی گفت: این کتاب براساس مصاحبه‌ها و اسناد آرشیوی استوار است، اما کتاب به گونه‌ای تنظیم شده که خواننده از خواندن اسناد و ضمائم آن بی نیاز باشد.

شریفی خاطرنشان کرد: این کتاب قصد بازشناسی نقش یک روحانی مبارز را دارد که در سن ۲۲ سالگی و در بحبوحه‌ی قیام ۱۵ خرداد و بعد از وقوع زلزله بویین زهرا به مبارزه با فعالیت های بی سروصدای میسونرهای آمریکایی در عصمت آباد و منطقه‌ی بویین زهرا می‌پردازد.

وی در خاتمه تصریح کرد: این اثر سفارش آیت الله باریک بین (حفظه الله) بود که باید خیلی زودتر به آن پرداخته می‌شد؛ شناخت وی به شهروندانی که در زمانه‌ ما از شرح حال او بی‌خبرند و فقط از او نام یک خیابان را بخاطر دارند، توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار