مراسم رژه نیروهای مسلح در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146635
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۴:۰۱
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛
شاخص : جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی استان گفت: منتخب کلیه نیروهای مسلح در روز 31 شهریور ماه سال جاری مصادف با اولین روز از هفته دفاع مقدس به رژه می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ نشست خبری فرماندهان نیروهای مسلح استان صبح امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات شهید پرویز سپاه صاحب الامر(عج) قزوین برگزار شد.

امیر بهنام پیری جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین در این جلسه به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: همه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریورماه مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس به رژه می‌پردازند.

وی افزود: نیروهای مسلح در این روز اقتدار و توانایی خود را برای دلگرمی مردم به نمایش می‌گذارند و این پیام را به همه جهانیان می‌دهند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همیشه آماده و در صحنه دفاع حاضر هستند.

جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی ابراز کرد: روز شنبه هفته اینده به نام “علم و فناوری، جوانان و سربازان” نامگذاری شده و فرماندهان نیروهای مسلح در مراسم های بازگشایی مدارس حضور خواهند داشت.

پیری با بیان اینکه روز یکشنبه دوم مهرماه به نام روز ولایت‌مداری و همبستگی ملی نامگذاری شده است گفت: روز دوشنبه هفته آیحده نیز به نام “اقتصاد مقاومتی، خودباوری و پشتیبانی مردم و اصناف” نامگذاری شده چراکه در دوران دفاع مقدس همه اقشار مردم در صحنه حضور داشتند.

وی در ادامه یادآور شد: روز سه شنبه به نام بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی و بیداری اسلامی، استکبارستیزی در نظر گرفته شده است.

جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی عنوان کرد: روز چهارشنبه به نام “رزمندگان، پیشکسوتان، زنان اسوه‌های صبر و مقاومت” نامگذاری شده است.

این مسوول با بیان اینکه کلیه برنامه ها در سراسر کشور با مویریت کمیته نیروهای مسلح به اجرا درمی‌آید افزود: روز پنج شنبه هفته آینده به شهیدان، جانبازان، ایثارگران و آزادگان اختصاص یافته است که در این روز به عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا می‌پردازیم و برنامه تجلیل از خانواده شهدا را برگزار خواهیم کرد.

وی بیان کرد: روز جمعه به نام فرماندهان، عزتمداران و حماسه آفرینان نامگذاری شده که مصادف با سالروز شکست حصر آبادان است.

پیری یادآور شد: در روزهای تاسوعا و عاشورا نیروهای مسلح همراه با هیئات مذهبی در سطح شهر به سینه زنی و عزاداری خواهند پرداخت.

جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی خاطرنشان کرد: ۲۹۷ عملیات در دوران دفاع مقدس توسط نیروزی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت که لشگر ۱۶ زرهی افتخار تقدیم ۲ هزار و ۶۸۰ شهید، هزار و ۷۳۱ جانباز، ۲۷۶ مفقودالاثر و ۲ هزار و ۲۰۰ نفرآزاده را در پرونده خود به ثبت رسانده است.

این مسوول در پایان به تشریح دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس پرداخت.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار