مراسم عزاداری حرم تا حرم در شام شهادت امام کاظم (ع) در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58656
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
امشب برگزار می‌شود
شاخص : مراسم عزاداری حرم تا حرم همزمان با شام شهادت امام کاظم (ع) از آستان مقدس چهارانبیاء (ص) تا آستان مقدس امامزاده حسین (ع) در قزوین اجرا می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در تشریح طرح حرم تا حرم در روز شام شهادت امام کاظم(ع) اظهار کرد: همزمان با شام شهادت امام کاظم(ع) کاروان عزاداران این امام بزرگوار با پای پیاده از ساعت ۲۱ شامگاه پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه از آستان مقدس چهارانبیا(ص) واقع در خیابان پیغمبریه شهر قزوین به مقصد آستان مقدس امامزاده حسین(ع) به عزاداری می‌پردازند.

وی افزود: به مناسبت شهادت امام کاظم(ع) مراسم سوگواری و عزاداری در امامزادگان و بقاع متبرکه استان قزوین ظرف دیشب و امشب در حال برگزاری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین درباره فضایل امام کاظم (ع) عنوان کرد: حضرت امام موسى کاظم(ع) عابدترین و زاهدترین، فقیه‌ترین و کریم‌ترین مردم زمان خود بود، هرگاه دوسوم از شب مى‌گذشت نمازهاى نافله را به جا مى‌آورد و تا سپیده صبح به نماز خواندن ادامه مى‌داد و هنگامى که وقت نماز صبح فرامى‌رسید، بعد از نماز شروع به دعا مى‌کرد و از ترس خدا آن چنان گریه مى‌کرد که تمام محاسن شریفش به اشک آمیخته مى‌شد و هرگاه قرآن مى‌خواند مردم پیرامونش جمع مى‌شدند و از صداى خوش او لذّت مى‌بردند.

نوروزی افزود: آن حضرت، صابر، صالح، امین و کاظم لقب یافته بود و به عبدصالح شناخته مى‌شد، و به خاطر تسلّط بر نفس و فروبردن خشم، به کاظم مشهور شدند، شیخ مفید درباره آن حضرت می‌گوید: “او عابدترین و فقیه‌ترین و بخشنده‌ترین و بزرگ منش‌ترین مردم زمان خود بود، زیاد تضرع و ابتهال به درگاه خداوند متعال داشت و این جمله را زیاد تکرار می کردند:

«اللهم انی أسألک الراحه عن الموت و العفو عندالحساب»

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار