مراسم هفتمین روز عروج ملکوتی صدیقه حکمت برگزار شد
کد خبر: 104221
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
با حضور مردم شهید پرور قزوین؛
شاخص : مراسم هفتمین روز عروج ملکوتی صدیقه حکمت، همسر وفادار و صبور سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی با حضور مسئولان استانی و مردم شهید پرور قزوین در حسینیه امامزاده حسین (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص ، مراسم هفتمین روز عروج ملکوتی صدیقه حکمت، همسر وفادار و صبور سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی عصر دیروز با حضور مردم شهید پرور، مسئولان استانی و خانواده‌های شاهد و ایثارگر شهدا در حسینیه امامزاده حسین(ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام مجاهدی عضو سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی هوایی در این مراسم اظهار کرد:‌ این مراسم وابسته به شهید عباس بابایی است این شهید در بین شهدا از درخشش خاصی برخوردار است که مقام معظم رهبری بر شان این بزرگوار می فرمایند”شهید عباس بابایی گنجینه ای یادگار و یکی از چهره های ماندگار در تاریخ اند”.

وی با اشاره به جایگاه انسان در محضر پرودگار گفت:  هر کسی که بتواند از امتحانات الهی نمره قبولی بگیرد، خداوند متعال اجر و پاداش صبر او را خواهد داد.

مجاهدی  با اشاره به اینکه انسان باید در هر لحظه از زندگی به خداوند توکل کند، بیان کرد: باید هر یک از افراد جامعه در انجام دادن کارهایشان به خداوند توکل و به او اعتماد کنند تا بتوانند در زندگی خود موفق باشند.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهید عباس بابایی دل داده خداوند و از نظر اعتقادی با خدا در ارتباط بود و این شهید به مقام و جایگاهی در بین مردم رسیده که ملت شریف قزوین در تشییع مادر ایشان از شهرها و استانهای مختلف حضور پیدا کردند و هفت روز قبل هم در همین استان در تشییع همسر بزرگوار این شهید شرکت کرده اند.

مجاهدی گفت: یک انسان نظامی و یک انسان ارتشی لباس مقدسی بر تن کرده و حضرت امام خمینی(ره) درخصوص شان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند”نیروی هوایی امروز نیروی هوایی الهی است و پشتیبان شان امام عصر (عج) است چون در خدمت امام زمان اند”.

وی ادامه داد: خلبان هایی که در نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند همه همانند شهید بابایی، امنیت را به کشور باز گرداندن و از مرزها دفاع می کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه شهید بابایی و صدیقه حکمت از جمله انسان‌هایی بودند که کار را برای رضای خداوند انجام می‌دادند، عنوان کرد: این موضوع را می‌توان با حضور گسترده مردم در مراسم تشییع باشکوه آن‌ها درک کرد.

وی از مردم شریف و بزرگوار قزوین به خاطر تجلیل بزرگی که از همسر خلبان عباس بابایی و مادر این بزگوار به عمل آوردند، تقدیر کرد.

شهید عباس بابایی سرلشکر خلبان و معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق در ۱۵ مرداد سال ۶۶ بعد از انجام عملیات شناسایی یکی از مناطق جنگی به فیض شهادت نائل آمد، این شهید بزرگوار که سال ۱۳۲۹ در قزوین تولد یافت، هنگام شهادت ۳۷ سال داشت.

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار