مراسم پیاده روی اربعین در قزوین برگزار می‌شود
کد خبر: 119549
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان؛
شاخص : مراسم پیاده روی اربعین در قزوین به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین به مناسبت پیاده روی اربعین حسینی بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد:

«ان‌الحسین مصباح‌الهدی و سفینه النجاه»

اربعین حسینی پیام‌آور رشادت‌های حماسه‌سازان کربلا و تداوم نهضت عاشوراست. هرگاه که خونی در راه احیای حق بر زمین ریخته می‌شود، شجره طیبه اسلام پربارتر می‌شود، حال که پس از چهارده قرن به واقعه سال ۶۱ هجری می‌نگریم، عظمت تأثیرگذاری این حماسه بزرگ و اثرگذاری آن بر جهان پر هیاهوی معاصر بیش از پیش رخ می‌نمایاند.که صف بندی حسینیان و یزیدیان؛ زمان و مکان نمی شناسد پس هر روزی عاشورا و هر زمینی کربلاست و به راستی اربعین حسینی ، روز بسط لطف او بر پیروان و دوستداران حضرتش می باشد.

در روزگاری که مجاهدان مسلمان همچنان راه اسلام و تشیع را با پیروی از سید و سالار شهیدان با خون خویش استوار می‌کنند، بر سایر مسلمانان فریضه است که ضمن برپایی مراسم‌ و برنامه های  سوگواری  از متن این قیام بزرگ که اربعین بیانگر اوج آن است، به معارف حقیقی‌اش نیز بپردازند.

شورای هماهنگی  تبلیغات اسلامی استان قزوین  ضمن تسلیت اربعین سید و سالار آزادگان و شهیدان جهان حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) از آحاد مردم ولایت مدار وعاشق اهل بیت استان ،  دعوت مینماید با حضور در مراسم اربعین که یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسول‌الله (صلی‌الله علیه و آله) است، عشق دلدادگی و ارادت همیشگی خود به حضرت امام حسین(علیه السلام) را در زیارت اربعینش خطاب به جدشان حضرت محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادرگرامیشان حضرت فاطمه (س) ابراز نمایند.

مراسم پیاده روی اربعین حسینی در قزوین : روز یکشنبه ۳۰آبان ۱۳۹۵همزمان با اربعین حضرت سید الشهداء (علیه السلام)  ساعت ۸صبح از مقابل امامزاده اسماعیل(علیه السلام) به طرف تپه نورالشهدا( گلزار شهداء گمنام ) بوستان باراجین.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار