ایران جانبی

» مراسم گرامیداشت شهدای کربلای ۴ و ۵ در قزوین برگزار می‌شود
کد خبر: 201164
تاریخ انتشار: 31 دسامبر 2019 - 3:00
مسئول هیئت امامزاده اسماعیل (ع) قزوین:
شاخص : مسئول هیئت امامزاده اسماعیل (ع) قزوین گفت: مراسم گرامیداشت شهدای امامزاده اسماعیل (ع) قزوین و شهدای عملیات کربلای ۴ و ۵ روز پنجشنبه در قزوین برگزار می‌شود.

امیر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، با اشاره به مراسم گرامیداشت شهدای امامزاده اسماعیل (ع) و شهدای عملیات کربلای ۴ و ۵ اظهار کرد: آنچه داریم مرهون خون شهداست و رسالت همه ما صیانت از این ارزش‌ها و انتقال پیام آن به آیندگان است.

وی بیان کرد: پیروزی در جنگ مرهون هدایت امام راحل، رهبری و شجاعت و ایثار رزمندگان، ایثارگران و جانبازان بودیم و از همه مهمتر این که همه گروه‌ها در جنگ مشارکت داشتند و جنگ را متعلق به همه می‌دانیم.

عبادی تصریح کرد: ۲۰۰ نفر از هیئت امامزاده اسماعیل (ع) طی ۸ سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند که این ۲۰۰ شهید والامقام پایگاه مرخصی‌شان پس از بازگشت از جبهه، امامزاده اسماعیل (ع) بود که با برگزاری دعای کمیل، زیارت عاشورا و عزاداری، این پایگاه مهم فرهنگی قزوین را زنده و پویا نگه داشته بودند.

مسئول هیئت امامزاده اسماعیل (ع) قزوین افزود: روز پنجشنبه ۱۲ دی ماه با برگزاری مراسمی، یاد و خاطره شهدای کربلای ۴ و ۵ را زنده نگه می‌داریم که در این راستا تعدادی از شهدای امامزاده اسماعیل (ع) نیز در بین شهدای کربلای ۴ و ۵ حضور داشتند.

وی بیان کرد: در این مراسم سردار عبدالله عراقی از مفاخر استان قزوین و از جانبازان و رزمندگان عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی سخنرانی و حاج محمد نبوی نیز در این مراسم مداحی می‌کند.

عبادی اضافه کرد: اجرای گروه سرود بین المللی انتظار و روایتگری تعدادی از رزمندگان قزوینی از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

گفتنی است مراسم گرامیداشت شهدای امامزاده اسماعیل (ع) و شهدای عملیات کربلای ۴ و ۵ پنجشنبه ۱۲ دی ماه ساعت ۱۹ در حسینیه امامزاده اسماعیل (ع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار