مراسم ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبارستیزی در قزوین برگزار خواهد شد
کد خبر: 117130
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
مسوول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قزوین:
شاخص : مسوول سازمان بسیج دانش آموزی با اشاره به برگزاری مراسم 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبارستیزی در قزوین گفت: این مراسم با حضور آحاد دانش‌آموزان و عموم مردم راس ساعت 9 صبح در خیابان سپه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رضا ابراهیمی مسوول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در سالن جلسات شهید آوینی برگزار شد با اشاره به اهداف و برنامه‌های این سازمان در هفته گرامیداشت بسیج دانش آموزی اظهار کرد: امروزه تکلیف بسیج دانش آموزی حضور پرشور در جبهه فرهنگی است که لازمه آن تربیت نسلی آرمانی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰برنامه در مدارس استان برگزار خواهد شد، افزود: دیدار هم‌اندیشی دانش آموزان نخبه فرهنگی و ورزشی استان با نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه صاحب الاعر(عج) استان قزوین برای این هفته در نظر گرفته شده است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان ادامه داد: دانش آموزان بسیجی در دو درمانگاه پاکروان و امام خمینی(ره) می‌تواند از خدمات رایگان پزشکی در بخش پزشک عمومی ، متخصص، آزمایشگاه ، فیزیوتراپی ،رادیولوژی و خدمات دندانپزشکی با ۲۰درصد تخفیف بهره‌مند شوند.

ابراهیمی با بیان اینکه روز جمعه با عنوان” انتظار و عدالت خواهی” نامگذاری شده است، گفت: شرکت دانش آموزان بسیجی در نماز جمعه و برپایی حلقه های صالحین از دیگر برنامه های این روز است.

مسوول سازمان بسیج دانش آموزی استان عنوان کرد: روز شنبه  به عنوان روز”دانش آموز بسیجی ایثار و تعالی معنوی” نامگذاری شده و آیین صبحگاه سراسری ، نواختن زنگ ایثار و شهادت در همه مدارس استان و قرائت درس رهبر کوچک در پایه ششم ابتدایی از برنامه های ویژه این روز است.

وی با اشاره به حذف درس رهبر کوچک از پایه ششم، افزود: این درس توصیفی از رشادت‌های شهید فهمیده است و طی بازنگری‌های مجدد تصمیم بر آن شده تا این درس به شیوه دیگری در کتب درسی گنجانده شود.

مسوول سازمان بسیج دانش آموزی استان گفت: طبق سال‌های گذشته امسال نیز دو شهید شاخص با نام‌های احمد نظیف و شهیده شهناز محمدی‌زاده در نظر گرفته شده و سعی می‌شود زندگینامه و سبک زندگی این شهدا در مراسمات مختلف برای دانش‌آموزان بیان شود.

ابراهیمی بیان کرد: همایش فرماندهان واحدهای پیشگام و مراسم استکبارستیزی ویژه دانش آموزان نسل چهارم با حضور صابر ماهانی، رییس سازمان بسیج دانش آموزی کشور برگزار خواهد شد.

مسوول سازمان بسیج دانش آموزی استان در پایان افزود: مراسم ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبارستیزی با حضور آحاد دانش‌آموزان و عموم مردم راس ساعت ۹ صبح در خیابان سپه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار