مراقب باشید در فضای مجازی با اعتقادات شما بازی نکنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63235
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
کارشناس مسائل فرهنگی:
شاخص : کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه خانم‌ها نسبت به آقایان احساسی‌تر بوده و آقایان بیشتر منطق‌گرا هستند، گفت: مراقب باشید در فضای مجازی با اعتقادات شما بازی نکنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش فرهنگی از خودشناسی تا خداشناسی به مناسبت گرامیداشت روز ملی عفاف و حجاب عصر روز یکشنبه با حضور سعید عزیزی کارشناس مسائل فرهنگی و نخبه برجسته بسیج کشور در فرهنگسرای بانو برگزار شد.

عزیزی با توجه به موهبت لطافت روح در خانم‌ها اظهار کرد: عالم رویا و غیب عالم لطیف هستند؛ خانم‌ها در قدرت الهام با آقایان بسیار متفاوتند؛ حوادث خیلی زود به خانم‌ها الهام می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که خواب‌های امروزی تعبیر ندارند و همه ناشی از استرس، فشار عصبی بالا و حجم صددرصدی رسانه‌ها است، افزود: خانم‌ها ۱۳ برابر آقایان خواب می‌بینند و این مورد نیز از دلایل لطافت روح است.

نخبه برجسته بسیج کشور عنوان کرد: خانم‌ها نسبت به آقایان احساسی‌تر بوده و آقایان بیشتر منطق‌گرا هستند.

عزیزی با توجه به وجود پررنگ باور در وجود خانم‌ها بیان کرد: اگر این مقوله مثبت باشد ناشی از اعتقادات و اگر منفی باشد ناشی از خرافات است.

وی با بیان اینکه اعتقادات در خانم‌ها خیلی قوی‌تر است، هشدار داد: در فضاهای مجازی مواظب باشید کسی با اعتقادات شما بازی نکند.

این کارشناس مسائل فرهنگی در ادامه اضافه کرد: زن در باور دینی خود به نقطه‌ای می‌رسد که می‌تواند دین خود را احساس کند اما قادر به بیان احساس خود نیست و این دلیل جدا شدن مرد از زن در ترویج دین می‌باشد.

عزیزی وظیفه زن را بارداری و شیردهی دانست و توضیح داد: حس دین، خدا، پیامبران و امامان از قلب زن و بچه است نه از بیان زن.

وی عنوان کرد: تربیت کودک از سه تا یازده سال، در مقوله‌های مختلف احکام، نماز، خداشناسی، روزه و … از وظایف پدر است چراکه حرف مرد در این مقطع سنی بسیار موثرتر از حرف زن است.

این پژوهشگر عرصه‌های فرهنگی تاکید کرد: برای تربیت مناسب، دوران بارداری را جدی بگیرید چه بسا که جنین، ضمیر ناهشیار و ناخودآگاه را زودتر درک می‌کند و هرچه در این دوران به گوش جنین برسد در ذهنش می‌ماند و بر او اثر می‌گذارد.

عزیزی با اشاره به کلامی بودن خانم‌ها تصریح کرد: زن‌ها با کلمات زندگی می‌کنند و بسیار تحت تاثیر کلمات قرار می‌گیرند.

وی تشریح کرد: حجاب مرد در زبان اوست نه پوشش؛ چراکه زن با زبان مرد تحریک شدید می‌شود (زن‌ها کلامی‌اند و با کلمات زندگی می‌کنند).

پوشش

نخبه برجسته بسیج کشور با اشاره به بلعیده شدن نیروهای منفی توسط نیروهای مثبت ابراز کرد: زیاد قرآن بخوانید چراکه معجزه قدرتش بی‌نهایت است و همه سحرها و جادو ها را می‌بلعد.

عزیزی توضیح داد: سیستم وجودی آفرینش زن به خاطر آناتومی بدنش بسیار تحریک کننده است و اگر زنی با پوشش نامناسب مردی را تحت شعاع قراردهد در گناه مرد شریک است چه بسا که پوشش نامناسب زن از برهنه بودنش بیشتر تحریک کننده‌تر است.

وی با توجه به سخن شهید مطهری «اگر برهنگی تمدن است حیوانات میلیون‌ها سال است متمدن هستند و ما عقب هستیم»، خاطرنشان کرد: هیبت زیبایی حیوان به برهنگی و زیبایی انسان به پوشش است.

نخبه برجسته بسیج کشور با اشاره به داستانی از زندگی خیر مدرسه‌سازی که بعد از ساخت؛ به دلایلی مجبور به ترک کشور شد، گفت: به دلیل عدم حضور در مراسم افتتاحیه این مسئول بعد از بازگشت از سفر، مستقیم سراغ مدرسه رفت اما خدمتکار به دلیل ناشناخت بودنش اجازه ورود او به مدرسه را نداد و این خیر در پشت در بسته به دست‌رنج خودش می‌نگریست که چرا نباید اجازه ورود به ساخته خودم را داشته باشم.

عزیزی در پایان این داستان را به پدیده خدا و بندگی تشبیه کرد و یادآور شد: این داستان همانند این است که خدا می‌‎خواهد به داخل قلب ما نفوذ کند اما ما ببندگان اجازه ورود به خدا را نمی‌دهیم؛ شناخت بهتر خود راهی برای شناخت خداوند متعال است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار