مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی دانش آموزان قزوین آغاز شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57491
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
رئیس اداره استعدادهای درخشان استان:
شاخص : رئیس اداره استعدادهای درخشان استان قزوین گفت: مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزان به صورت نیمه متمرکز در مرکز استان برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس علمی شاخص، ثابت رستمی با بیان اینکه مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزان در روزهای پانزدهم تا هیجدهم اردیبهشت ماه سال ۹۴ به صورت نیمه متمرکز در مرکز استان برگزار می شود، اظهار کرد: این آزمون ویژه دانش آموزان متوسطه (سال دوم و سوم متوسطه) با شرکت ۱۱۲ نفر در هفت رشته کامپیوتر، فیزیک، زیست شناسی، نجوم، ادبیات، ریاضی و شیمی برگزار می‌شود.

رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با تاکید بر اینکه برگزاری المپیاد برای تحرک بین دانش آموزان طراحی و اجرا می شود، تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این آزمون ها توانمند سازی علمی دانش آموزان برای حضور در رقابت ها در مسیر رشد و توانمندیشان است.

این مسئول با اشاره به اینکه پذیرفته شدگان مرحله دوم المپیادها نیز به دوره آموزش ویژه تابستانی باشگاه دانش پژوهان جوان که تیرماه سال جاری در تهران برگزار می شود راه خواهند یافت، اضافه کرد: پس از موفقیت دانش‌آموزان در مرحله دوم المپیادهای علمی به مرحله کشوری معرفی و منتخبان این مرحله نیز به عضویت تیم المپیاد کشور برای شرکت در مسابقات علمی جهانی اعزام می شوند.

در مرحله نخست المپیادهای علمی دانش‌آموزان یک هزار و ۲۷۶ دانش‌آموز پایه دوم و سوم مقطع متوسطه شرکت کرده بودند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار