مردم استان قزوین بیش از ۱۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165107
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
رییس اداره زکات کمیته امداد استان:
شاخص : رییس اداره زکات کمیته امداد استان گفت: سال گذشته مردم استان قزوین بیش از ۱۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، حجت الاسلام شهسواری با بیان اینکه سال گذشته مردم استان قزوین ۱۰ میلیارد و ۳۸۹ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که ۱۲ درصد رشد داشته است، اظهار کرد: در این مدت از ۸۴۲ روستای مشمول زکات در استان، کشاورزان ۶۲ روستا زکات خود را به دبیرخانه شورای زکات استان پرداخت کردند.

رییس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده ۶۳ درصد برای امور محرومان و ۳۷ درصد برای پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۱۸ پروژه عمرانی عام‌المنفعه از جمله مسجد، کتابخانه، غسال‌خانه و حسینیه با هزینه‌ای بیش از سه میلیارد و ۹۸۶ میلیون تومان ساخته شده است.

شهسواری با اعلام اینکه از زکات جمع‌آوری‌شده در سال گذشته برای هفت هزار ۹۳۹ خانوار نیازمند کمک‌ معیشت پرداخت‌ شده است، گفت: همچنین در این مدت کمک جهیزیه به ۲۹ نوعروس با بیش از ۲۱۸ میلیون تومان، هزینه تحصیل به ۵۱۸ دانش‌آموز با ۱۲۷ میلیون تومان تأمین و کمک هزینه درمانی به ۴۹۳ بیمار نیازمند به میزان ۲۳۳ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۲۱ میلیارد تومان از زکات پرداخت شده مستحبی است که در قالب ثمره و شجره طیبه برای محصولات سیب‌ درختی، هلو، زردآلو، پیاز، سیب‌زمینی، هویج و سایر محصولات زراعی و باغی به کمیته امداد اهدا شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار