ضعف دولت و مسوولان به معنای ناکارآمدی انقلاب اسلامی نیست/ شایسته‌سالاری در اولویت دستگاه‌های اجرایی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156087
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۳:۴۱
عضو مرکز اسناد انقلاب اسلامی:
شاخص : عضو مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: عدم شایسته سالاری، قانونمداری و بی‌برنامگی در مدیریت‌ها نیز لطمه‌های جبران ناپذیری را به مردم وارد آورده که در آن تردیدی نیست اما حساب دولت از انقلاب اسلامی متفاوت است.

جواد منصوری عضو مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به سالروز فرار شاه در ۲۶ دی ماه سال ۵۷ اظهار کرد: یکی از ضعف‌های معمول در سخنرانی‌ها، مقالات و سایت‌های گوناگون این است که در یک حجم بسیار محدود و ناقص می‌خواهند به دستاوردهای انقلاب اسلامی بپردازند در حالی که این انقلاب تنها به سقوط رژیم پهلوی و خارج کردن آمریکا از ایران محدود نمی‌شود.

وی با بیان انقلاب اسلامی ایجاد یک تحول بسیار گسترده نه در ایران بلکه در تمامی دنیا دنبال می‌کند افزود: امام خمینی (ره) از همان ابتدای پیروزی انقلاب و زمانی که هنوز ساختار اداری و حاکمیتی در ایران شکل نگرفته بود مسئله صدور و گسترش انقلاب اسلامی به خارج از مرزها را مطرح کردند.

عضو مرکز اسناد انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی معیارها و آرمان‌هایی دارد که محدود به مرزهای جغرافیایی نیست تصریح کرد:تغییر کلیه ساختارهای فکری، سیاسی و بین‌المللی مبتنی بر مادی گرایی، ضدیت با دین و ارزش‌های الهی در بلندمدت از اهداف انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

منصوری عنوان کرد: متاسفانه این اشتباه بزرگی است که در ارزیابی انقلاب اسلامی فقط به وضعیت افراد در داخل مرزهای کشور اکتفا کنیم چراکه اگر این طور بود، لزومی نداشت تا قدرت‌های بزرگ و وابستگان به این قدرت‌ها در مقابل انقلاب اسلامی بایستند.

سفیر سابق ایران در چین تشریح کرد: یک سوال اساسی وجود دارد که چرا اروپا، آمریکا و متحدین آن‌ها در مقابل جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند؟ که باید پاسخ داد و روشنگری شود؛ این قدرت‌ها به خوبی می‌دانند که در ادامه مسیر حرکت انقلاب اسلامی بسیاری از شرایط آن‌ها دگرکون خواهد شد.

وی با اشاره به اغتشاشات در روزهای اخیر ادامه داد: واقعیت این است که از صبح روز ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ تمامی دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی به صورت دائمی و آشتی‌ناپذیر در مقابل این نظام ایستاده‌اند و همچنان خواهند ایستاد بنابراین اینکه ما فکر کنیم اتفاقات اخیر تازگی دارد یک اشتباه بزرگ است.

عضو مرکز اسناد انقلاب اسلامی بیان کرد: ما به طور دائم  از سال ۵۷ تا کنون آشوب‌ها، فتنه‌ها و توطئه‌های بسیاری از جمله ترور، جنگ و تحریم را تجربه کرده‌ایم لذا اتفاقات اخیر تازگی ندارد و قطعا تمامی هم نخواهد داشت.

وی با اشاره به کوتاهی برخی دستگاه‌های اجرایی در برآورده کردن مطالبات مردم ابراز کرد: بسیاری از دستگاه‌های مسوول باید وظایف خود را به خوبی و هوشیارانه انجام دهند تا باعث بروز مشکلات و نارضایتی مردم نشود.

منصوری با بیان اینکه متاسفانه دستگاه‌های مسئول به مسئولیت‌های خود عمل نمی‌کنند تاکید کرد: دشمنان با سوء استفاده از خواسته‌های به‌حق مردم که از دولت و مسئولین مطالبه دارند، در صدد بودند تا با ایجاد اغتشاش و سر دادن شعارهای ساختارشکنانه و با به خطر انداختن امنیت کشور به بدنه نظام ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در بخش‌های مدیریتی کشور ضعف‌های جدی داریم و عدم شایسته سالاری، قانونمداری و بی‌برنامگی در مدیریت‌ها نیز لطمه‌های جبران ناپذیری را به مردم وارد آورده که در آن تردیدی نیست اما حساب دولت از انقلاب اسلامی متفاوت است.

منصوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی در دنیا جایگاه خود را یافته است، افزود: امروز ده‌ها شیخ زکزاکی در دنیا وجود دارد که تربیت شده انقلاب اسلامی هستند و با نظام سلطه بین‌المللی مقابله می‌کنند و صادرکنندگان انقلاب اسلامی در جهان هستند.

عضو مرکز اسناد انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی بیان کردند: درک واقعیت‌های انقلاب اسلامی بدون توجه به منافع شخصی نیز اساسی‌ترین وظیفه مردم به ویژه جوانان است.

وی در پایان اضافه کرد: دشمن شناسی یکی از مهمترین مسائل است که مردم باید بدانند چه کسانی با چه اهدافی در مقابل ملت ایران و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار