ایران جانبی

» مردم با حضور حداکثری، به سردار سلیمانی ادای دین خواهند کرد/ مجلس ظلم ستیز می‌خواهیم
کد خبر: 203111
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: معیارها و ملاک‌های انتخاب نماینده مجلس براساس آرمان‌ها و منویات نظام مقدس جمهوری اسلامی تعیین می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه رای گیری انتخابات در جمع اصحاب رسانه استان قزون اظهار کرد: مردم حضور فعالی در انتخابات دارند و باید خدا را برای این هوشیاری، بیداری و حضور بصیرت مدارانه مردم در تعیین سرنوشت خود شکر گذار باشیم چراکه این امر از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان کرد: معیارها و ملاک‌های انتخاب نماینده مجلس براساس آرمان‌ها و منویات نظام مقدس جمهوری اسلامی تعیین می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: ما در مجلس شورای اسلامی به نمایندگانی نیازمند هستیم و کسانی می‌توانند در قوه مقننه نقش اساسی داشته باشند که اول مومن باشند زیرا وقتی مومن شدند متقی بوده و صداقت پیشه خواهند کرد، نماینده مومن، شجاع و امانتدار مردم خواهد بود و همچنین طمع به مال و مقام دنیوی برای خود و اطرافیانشان نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: ویژگی‌های مذکور مجموعه ملاک‌هایی است که یک نماینده مجلس باید داشته باشد، نماینده مجلسی که شجاع باشد همچون مدرس در مقابل قلدرمآبی اجانب با صلابت و جدیت ایستادگی می‌کند.

عابدینی ابراز کرد: وقتی نماینده مجلس شجاع باشد در مقابل زیاده خواهان و زیاده خواران مثل رضا خان ‌و امثال آن، همان برخوردی را می‌کند که مرحوم مدرس و کاشانی داشت لذا امیدواریم همه ما حواسمان به معیار‌ها باشد و انتخاب اصلحی داشته باشیم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط و زمینه‌ها و فضای معنوی و حماسی که خون شهید بزرگوار سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانشان در کشور ایجاد کرد و همچنین اعتماد بسیار بالایی که مردم به رهنمودهای مقام معظم رهبری دارند؛ امیدواریم که شاهد مشارکت بالای آحاد مردم در صحنه انتخابات باشیم.

امام جمعه قزوین در پایان تصریح کرد: مجلسی که نمایندگانش با معیار و ملاک درست انتخاب شوند در راس امور خواهد بود و اساسا به فرموده امام راحل جایگاه مجلس این است که در راس امور باشد اما لازمه آن، شایستگی نمایندگان ارزشمندی است که برای رضای خدا، جهاد در راه خدا، اعتلای کلمه حق، تقویت مقاومت اسلامی و تحقق بخشیدن به آرمان‌های الهی و قرآنی پا به میدان بگذارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار