ایران جانبی

» مردم با مراسم چهارشنبه‌سوری وضعیت کرونا را بحرانی‌تر نکنند/ سال گذشته ۱۱۲ نفر قربانی سهل‌انگاری‌ها شدند
کد خبر: 204205
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۰۵
معاون اورژانس استان قزوین:
شاخص : معاون اورژانس استان قزوین گفت: بیشتر از همه اعضا دست، صورت و چشم در معرض آسیب بوده و سال گذشته حدود 112 مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری در استان داشتیم و خوشبختانه فوتی نداشتیم.

مجتبی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وضعیت چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: متاسفانه پیش بینی ما این است که امسال هم با تجمعات مردم برای برگزاری این مراسم مواجه باشیم.

وی افزود: توصیه ما به مردم این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا از تجمع کردن، دیدوبازدید رفتن و حضور در مکان‌های شلوغ خودداری کنند تا بتوانیم هرچه زودتر این بیماری را مهار کنیم.

معاون اورژانس استان قزوین اذعان کرد: توصیه دیگر ما این است که اگر هم شهروندان می‌خواهند که مراسمی را در چهارشنبه آخر سال داشته باشند حتما فقط به صورت محدود و خانوادگی باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: مسئله دیگر این است که مردم حتما نکات ایمنی را در بحث روشن کردن آتش برای این شب رعایت و از استفاده از موادمحترقه خودداری کنند.

امیری ادامه داد: فعالیت‌ها و تمهیدات ما برای چهارشنبه آخر سال چند محور دارد که یکی بحث آموزش است که آغاز کردیم و مورد دیگر آماده‌باش نیروها و آمبولانس‌ها است.

وی عنوان کرد: اکنون به خاطر درگیری با بحث کرونا و خدمات حداکثری به این بخش نمی‌توانیم تعداد مشخص آمبولانس‌ها برای چهارشنبه آخر سال را اعلام کنیم، چراکه شرایط قابل پیش بینی نیست.

متاسفانه مصدومان خانم هرساله رو به افزایش است

معاون اورژانس استان قزوین ابراز کرد: به لحاظ تامین امنیت مردم پیش بینی شده تا نیروها در مناطق و محلات مختلف پرتجمع آماده‌باش باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حوادث چهارشنبه آخر سال معمولا آقایان بیشتر از خانم‌ها در معرض آسیب هستند که تقریبا سه برابر است و به گروه سنی ۱۱تا۲۰ سال مربوط می‌شوند.

امیری اضافه کرد: بیشترین آسیب از نوع سوختگی است که بیشتر از همه اعضا هم دست، صورت و چشم در معرض آسیب بوده و سال گذشته حدود ۱۱۲ مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری در استان داشتیم و خوشبختانه فوتی نداشتیم.

وی با بیان اینکه در چهارشنبه سوری سال ۹۶ متاسفانه فوتی هم داشتیم، یادآور شد: مسئله قابل توجه این است که هر ساله بر تعداد مصدومین خانم افزوده می‌شود و تعدادی زیادی از مصدومین ما کودکان کم سن و سال هستند.

معاون اورژانس استان قزوین افزود: بسیاری از مصدومین ما در حال عبور از محل بودند که قربانی بی‌توجهی دیگران شدند؛ بسیاری از عملیات‌های ما استقرار در محل است که به صورت سرپایی انجام می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: مهمترین توصیه ما به مردم این است که خواهش می‌کنیم در خانه بمانند و کرونا را جدی بگیرند و مراسم‌های نوروز نباید باعث شود که در تجمعات شرکت کنند چراکه این زنجیره انتقال باید قطع شود.

امیری عنوان کرد: مردم باید با رعایت نکات بهداشتی و عدم حضور در تجمعات این زنجیره انتقال ویروس را قطع کنند و اگر هم خواستند مراسمی را برای چهارشنبه آخر سال بگیرند حتما محدود به اعضای خانواده باشد و نگات ایمنی را جدی بگیرند.

وی در پایان تصریح کرد: مردم در هر جایی که نیاز به امدادرسانی داشتند حتما با ۱۱۵ تماس بگیرند و ما آماده خدمت رسانی هستیم و از خوددرمانی در خصوص سوختگی‌ها پرهیز کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار