مردم زیر فشار رکود اقتصادی کمر خم کرده‌اند/ دولت جرات ندارد وزیری با ثروت میلیاردی را تغییر دهد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 121781
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
شاخص : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اشرافیت و تجمل‌گرایی است که ریشه‌های حکومت اسلامی را می‌خورد وگرنه آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند چراکه ملت ایران بارها در این مورد آزموده شده‌اند.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، مراسم جشن میلاد باسعادت نبی اکرم(ص) وامام جعفر صادق(ع) و جلسه هم اندیشی و همگرایی اصولگرایان استان قزوین با حضور اقشار مختلف مردم و با سخنرانی سید حسین نقوی‌ حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شب گذشته در حسینه آیت الله موسوی شالی(ره) قزوین برگزار شد.

نقوی‌ حسینی در این مراسم اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام در میان قوم جاهلیت عرب به دنیا آمد و به پیامبری رسید به طوری که در ابلاغ رسالت الهی خود با مشکل رو به رو بود.

وی افزود: حال این سوال مطرح می‌شود که پیامبر چگونه یکه و تنها انقلاب خود را با وجود جاهلیت بشر آغاز و ظرف ۲۳ سال تمدنی را بنیان گذاشت که بزرگ‌ترین امپراطوری‌های زمان خود را به زانو درآورد؟

photo_2016-12-18_11-31-05

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه امروز سجایای اخلاقی ائمه ما را غیر قابل دسترس برای مردم جلوه می‌دهند و این خطری بزرگ برای مسلمانان و یکی از ابعاد اسلام آمریکایی است در حالی که پیامبر اکرم (ص) در میان همین مردم کره خاکی زندگی کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: دین از سیاست جدا نیست و اسلام بدون حکومت و قدرت معنایی ندارد؛ قدرت طلبی در حکومت اسلامی بد نیست اما اینکه از این قدرت در چه راهی و چطور استفاده می‌کنید مهم است.

نقوی‌ حسینی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند بازخوانی حکومت اسلامی هستیم، تاکید کرد: زندگی پیامبر به قدری ساده و به دور از فخر فروشی بود که اگر کسی وارد مجلس ایشان می‌شد او را از سایر مردم تشخیص نمی‌داد.

کسانی که در ویلاهای چند هزار متری زندگی می‌کنند نمی‌توانند در مقابل آمریکا بایستند

وی با بیان اینکه مسئولینی که در ویلاهای چند هزار متری زندگی می‌کنند نمی‌توانند در مقابل آمریکا بایستند، افزود: اشرافیت و تجمل‌گرایی است که ریشه‌های حکومت اسلامی را می‌خورد وگرنه آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند چراکه ملت ایران بارها در این مورد آزموده شده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: منتسب بودن به شخص خاص یا بزرگان دلیل برتری اشخاص نیست بلکه باید این را در منش و رفتار افراد دید، چرا باید نایب رییس مجلس همان حرفی را بزند که صهیونیست‌ها در مورد منافقین می‌گویند؟

این مسئول اذعان داشت: حرکت امام راحل پرتویی از حرکت پیامبر اکرم بود چراکه یکه و تنها این نهضت عظیم را آغاز و قدرت‌های سلطه‌گر را به زانو درآورد.

نقوی‌ حسینی ادامه داد: مردم کشور ما در تاریخ انقلاب اسلامی نشان دادند که با کمبود‌ها و مشکلات اقتصادی هیچ مشکلی ندارند بلکه با ظلم و بی‌عدالتی و فاصله طبقاتی مشکل دارند.

photo_2016-12-18_11-31-00

وی ابراز کرد: اعتراض ما به این است که وقتی از وزیری در کمیسیون امنیت ملی می‌پرسیم که چقدر ثروت دارد می‌گوید؛ ۷۸۰ میلیارد تومان! در حالی که در زمان انقلاب تنها یک مهندس ساده بوده و الان هم دولت جرات نمی‌کند او را تغییر دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: وزیری که جزو ۳ وزیر کابینه دولت برای تغییر بود اما شب قبل از جابجایی از لیست پاک می‌شود، وزیری که در یک ساعت جلسه ما ۴۰ دقیقه آن را خواب است، آیا این وزیر حکومت اسلامی است؟!

این مقام مسئول با بیان اینکه امام راحل فرمودند؛ اگر روزی کاخ نشین شدید مردم دیگر تعهدی به شما ندارند، گفت: کسانی که امروز در کاخ‌ها زندگی می‌کنند دیگر مرد مقابله با آمریکا و مرد میدان نیستند و تن به سازش داده‌‎اند.

نقوی‌ حسینی تاکید کرد: نفوذ اصلی اشرافیت، حرص، طمع و مال اندوزی است که به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه می‌زند و یک بار دیگر باید به خود و راهی که در پیش گرفته‌ایم بپردازیم و توجه داشته باشیم که شاخصه اصلی ما پیروی از ولایت است.

وی با بیان اینکه در آستانه دو انتخابات مهم هستیم، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران انتخابات در کشور ما واقعی است پس باید در انتخاب افراد دقت کافی کرد و مردم باید هوشیار باشند.

داده‌های ما در برجام نقد و دستاوردهای ما نسیه بود

این مسئول عنوان کرد: انتخابات شوراها هم بسیار مهم است زیرا یک عضو شورا می‌تواند میلیاردها تومان از اموال مردم را جابجا کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: رییس دولت در محضر نمایندگان مجلس می‌گوید” برخی معنای اختلاس را نمی‌دانند و اعطای ۸ هزار میلیار تومان به ۳۰ نفر بدون وثیقه معتبر وام معوقه بوده است” در حالی که برای دریافت یک وام دو میلیونی از بانک‌ها باید دو کارمند حقوق‌بگیر ضامن شوند.

نقوی‌ حسینی با اشاره به اینکه عده‌ای از یار امام بودن و انقلابی بودن سوء استفاده می‌کنند، گفت: کسانی که خود را از پیروان امام راحل می‌دانند از فرزندان دزد خود دفاع می‌کنند با اینکه دزدی آن‌ها به همه ثابت شده است.

وی با اشاره به مذاکرات و پرونده هسته‌ای ایران افزود: نباید گذاشت منافع ملی ما فدای کرسی‌های انتخاباتی و رقابت‌های سیاسی شود؛ در برجام داده‌های ما نقد و دستاوردهای ما نسیه بود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: رکود اقتصادی کمر مردم را می‌شکند لذا به دولت توصیه می‌کنیم که نگاه خود را از بیگانگان بردارد و به توان داخلی تکیه کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مردم زیر فشار رکود اقتصادی کمر خم کرده‌اند/ دولت جرات ندارد وزیری با ثروت میلیاردی را تغییر دهد”

  1. ناشناسugd گفت:

    خدا وکیلی من طرفدار هیچ کسی یا حز بی نیستم ولی می خوام بگم این آقا یانی که این همه از دولت فعلی انتقداد میکنن آ یا در دولت قبلی کجا بودند یک انتقادی هم در دولت قبل کرده باشند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار