ایران جانبی

» مرکز رادیوتراپی بزودی قابل بهره‌برداری می‌شود
کد خبر: 193765
تاریخ انتشار: 15 آگوست 2019 - 12:23
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:
شاخص : رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مرکز رادیوتراپی با آماده شدن ساختمان و ترخیص دستگاه بزودی قابل بهره برداری خواهد بود. 

به گزارش خبرنگار سلامت  شاخص، دکتر منوچهر مهرام در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که پیش از ظهر امروز در دفتر مدیریت علوم پزشکی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی بزرگترین پروژه درحال اجراست که علی‌رغم مشکلات به کار خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه مشکلات بیمارستان الوند و مراحل واگذاری آن به علوم پزشکی در حال پیگیری است، ادامه داد: بیمارستان سجادیه نیز از طرف ما تعطیل نشد اما به دلایل سیاسی، ایجاد شبهه‌ها و روند بروکراسی اداری عملا پروژه متوقف شد اما اکنون از طرف همین گروه محل دیگری برای این بیمارستان در نظر گرفته شده و در حال اخذ مجوزهای لازم هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: ساختمان مرکز رادیوتراپی درحال اتمام است و دستگاه پیشرفته‌ای تهیه شده که های انرژی و از جنس الکترا و به مبلغ ۱۱/۵میلیارد تومان است و وارد کشور و گمرک شده که مراحل ترخیص آن درحال انجام است و مانعی پیش رو نداریم.
وی افزود: دستگاه دوم مرکز با فاصله و شاید حدود یک سال آینده به کشور وارد خواهد شد، البته در مراحلی نیز با مشکل مواجه شده بودیم.
این مسئول عنوان کرد: استان سیاست زده است و این موضوع زمینه‌های مختلف را تحت تاثیر قرار داده و حتی بر زندگی و سلامت مردم نیز اثر گذار بوده است، اما در علوم پزشکی سعی بر این بوده گرایش‌های سیاسی در انجام امور دخیل نباشد.
برای حفظ پزشکان در بخش دولتی باید تلاش کرد
وی ادامه داد: در انجام امور استان نباید سرگرم بازی بومی و غیربومی شد چراکه افراد مختلفی که غیربومی نیستند برای استان فعالیت‌های قابل توجهی انجام می‌دهند.
مهرام گفت: برخی مشکلات حوزه علوم پزشکی و سلامت استان برآمده از مشکلات در سطح کشور است که نارضایتی پرسنل، مطرح کردن فرار مالیاتی و حقوق نجومی از جمله آن‌هاست.
وی ادامه داد: لازم است نیاز استان به پزشکان متخصص تامین شود و چیزی بیشتر از حق الزحمه به پزشکان پرداخت نمی‌شود که متناسب با میزان کار و بار روانی حاصل از کار برای آن‌هاست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: اکنون پزشکان به بخش خصوصی جذب می‌شوند و در نتیجه مردم هستند که ضرر می‌کنند، بنابراین باید برای حفظ پزشکان در بخش دولتی تلاش کرد.
انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار