مرگ خاموش بیماران را بشناسید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70802
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
شاخص : رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت‌های ویژه کشور با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته ۸۰ درصد بیماران بستری در آی‌سی‌یوها دچار مشکل و عفونت‌ می‌شدند اما خوشبختانه هم اکنون وضعیت بهتری داریم، نسبت به "ترومبا آمبولی" مرگ خاموش بیماران را نیز هشدار داد.
به گزارش پایگاه شاخص،محمد مهدی قیامت در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و درد ایران اظهار کرد: خوشبختانه درحال حاضر با توجه به افزایش استانداردهای مراقبتی، افزایش تخت‌های آی سی یو، توجهات وزارت بهداشت و افزایش آموزش مراقبت‌های ویژه شاهد بهبود شرایط و نزدیک شدن به  استانداردهای مربوط به مراقبت در بخش‌های آی سی یو و بالطبع عفونت‌های بیمارستانی در تهران و مراکز استان‌ها هستیم.

وی ادامه داد: البته ما هر چه از مرکز دور می‌شویم این مشکلات را به ویژه در مناطق  دور افتاده بیشترملاحظه می‌کنیم که باید برای این مراکز نیز فکری اساسی کرد و چاره ای جدی اندیشید.

وی ترومبا آمبولی را مرگ خاموش دانست و اظهار کرد: بحث ترومبا آمبولی در تمام دنیا جدی است و شاید جزو یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مراقبت پیشگیری و درمان است.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی تهران گفت: تمام بیمارانی که بستری‌اند یا دچار برخی بیماری‌های زمینه ای هستند مستعد ترومبا آمبولی هستند. به همین دلیل در تمام دنیا با تدوین راهنماهای بالینی خیلی قوی توسط افراد سرشناس و با تجربه، روش‌های پیشگیری از آن را هر سال به صورت دستورالعمل‌های خیلی مفصل تدوین و اعلام می‌کنند.

به گفته وی، ایران جزو نخستین کشورهای منطقه است که به همت انجمن بیهوشی و مراقبت‌های ویژه طی ۴ سال اخیر نخستین گایدلاین در این زمینه را تدوین کرده است که خیلی هم تأثیرگذار است و از آن استقبال خوبی نیز شده است.

گفتنی است دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و درد ایران از ۳۱ شهریور تا سوم مهر ۹۴ در تهران شهرک غرب- مرکز همایش‌های پژوهشگاه وزارت نیرو برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار