ایران جانبی

» مرگ و میر ناشی از کرونا در قزوین رو به افزایش است
کد خبر: 210896
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۱
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان:
شاخص : جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین گفت: رعایت نکردن مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در استان قزوین باعث شده تا تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا افزایش یابد.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: متاسفانه رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در  روزهای اخیر باعث شده تا روند فوتی‌های ناشی از کرونا در استان قزوین افزایش یابد.

وی، تنهار راهکار کاهش بیماری و تلفات ناشی از آن را را رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه عنوان کرد و گفت: استفاده از ماسک در محافل گروهی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکار مقابله با این بیماری مهلک است.

جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین با بیان اینکه استان قزوین در خصوص کرونا متاثر از اتفاقات استان‌های همجوار خواهد بود، گفت: درحالی که استان‌های زنجان و البرز در حالت هشدار این بیماری قرار گرفته‌ و بازارهای خودشان را به مدت یک هفته تعطیل کرده‌اند، ممکن است در استان قزوین نیز چنین محدودیت هایی اعمال شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: متاسفانه مدل رفت و آمد شهروندان قزوین در بازار و اماکن تجاری و حتی دید و بازدیدهای اقوام نگران کننده است و باید در این خصوص اهتمام بیشتری لحاظ شود.

حبیبی خاطرنشان کرد: از شهروندان قزوین تقاضا داریم که مجالس عروسی و ترحیم را در این شرایط با هدف حفظ سلامت خود و عزیزانشان برگزار نکرده و در صورت ضرورت با تعداد محدود برگزار کنند و تا جای ممکن از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه رفتار کرونا تغییر پیدا کرده است، یادآور شد: بیماری کرونا هنوز دارو و درمان قطعی ندارد و جدیدا با تغییر سن مبتلایان برای همه گروه‌های سنی تهدیدآمیز محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار