مسوولان حفظ بیت‌المال را از سیره شهید بابایی بیاموزند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109654
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
جانشین سابق فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی:
شاخص : جانشین سابق فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز تمام مسؤولان و کارکنانی که در دستگاه‌های اجرایی هستند باید همانند شهید بابایی از بیت‌المال حفاظت کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بیست و نهمین سالگرد شهادت سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی و یاد بود پدر مقاوم، مادر صبور و همسر وفادارش با حضور مسئولین و مردم شهید پرور به ویژه خانواده شاهد و ایثارگر در حسینیه امامزاده حسین(ع) برگزار شد.

امیر حبیب بقائی جانشین سابق فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با بیان اینکه شهید بابایی اسوه صبر و استقامت و ایثار بود، اظهار کرد: سیره این شهید بزرگوار برای همه مردم استان و کشور الگو است و باید سرمشق زندگی خود قرار دهند.

بقائی با بیان اینکه امروزه امنیت کشور را مدیون بزرگوارانی همچون این شهید هستیم، افزود: شهیدبابایی از خصوصیات اخلاقی بسیار بارزی برخوردار بودند که موجب جذب دیگران به خود می‌شد.

وی در ادامه با تاکید براینکه این شهید گرانقدر از تجمل‌گرایی و هوای نفس دور بود، گفت: شهیدبابایی از هیچ خدمتی درحق مردم دریغ نمی‌کرد تا بتواند رضایت معبود خود را در دنیا و آخرت کسب کند.

جانشین سابق فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: شهید بابایی در استفاده از بیت‌المال به شدت حساسیت نشان می‌داد و امانتدار امینی برای این کشور بود.

بقائی با اشاره به مردم دوستی و ساده زیستی شهیدبابایی، افزود: ایشان همیشه براساس عقلانیت و وجدان عمل می‌کردند و در مصرف بیت‌المال به گونه‌ای بود که ذره‌ای به آن‌ها خسارت نزند تا مدیون مردم و خداوند متعال نشود.

همرزم شهید ادامه داد: عباس از زن و فرزندانش گذشت و برای دفاع از کشورش باتمام قدرت ایستاد.

وی با بیان اینکه این شهید روزی ۲۰ساعت وقت خودرا صرف مردم می‌کرد، گفت: امروز تمام مسئولان و کارکنانی که در دستگاه‌های اجرایی هستند باید همانند این شهید بزرگوار از بیت‌المال حفاظت کنند.

بقائی مطرح کرد: شهید بابایی نمونه خاصی از یک انسان خدایی بود که به معنی واقعی کلمه، اسماعیل گونه شهید شد که می‌تواند الگویی باشد برای جوانان این مرزوبوم.

جانشین سابق فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: خیر و برکت زندگی مردم کشور از خون شهیدانی مانند شهیدبابایی وشهدای دفاع مقدس است که هر تکلیفی را فقط برای رضای خداوند انجام می‌دادند.

وی با بیان اینکه شهدا در وصیت‌نامه‌های خود سفارش به تبعیت از ولایت‌ فقیه و رعایت حجاب کرده‌اند، تاکید کرد: امروز مهمترین وظیفه آحاد جامعه این است که به پیام‌های شهیدان توجه و به آن عمل کنند تا دینی بر گردن آن‌ها نماند.
انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار