مسئولان سیره امام حسن(ع) در فقرزدایی را سرلوحه کار خود قرار دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165374
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۷:۰۷
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: امام حسن (ع) همواره  درب منزلشان  را به روی فقرا و مستمندان باز بود لذا  حضرت به میهمان نوازی معروف بود.

حجت‌الاسلام عباس نظری معاون امور فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: امام حسن مجتبی(ع) ویژگی‌های بارزی دارند که می‌تواند به عنوان بهترین الگو برای نسل  امروز قرار گیرد.

وی با اشاره به سیره و ویژگی‌های آن حضرت گفت: در واقع پاکی، طهارت و عصمت امام حسن مجتبی(ع) و الگوبرداری ایشان از پیامبراکرم(ص) و پدرشان امام علی(ع) موجب شده که  به چنین مقام رفیعی دست یابند.

نظری با اشاره به اخلاق نیکوی امام حسن(ع) ادامه داد: این امام بزرگوار الگوی خوبی برای رفتارهای فردی و اجتماعی ما هستند چراکه امروزه نیازمند جامعه‌ای با اخلاق حسنه و نیکو هستیم و در این راستا ائمه اطهار(ع) بهترین سرمشق در زندگی هستند.

معاون امور فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در خصوص فضایل اخلاقی امام حسن(ع) افزود: درب منزل این امام بزرگوار همواره به روی فقرا و مستمندان باز بود و سعی می‌کرد با خوش‌رویی از آن‌ها پذیرایی کند لذا حضرت به میهمان نوازی معروف بودند.

نظری اضافه کرد: انفاق در راه خدا نیز از فضائل ویژه اخلاقی آن حضرت بود به طوری‌که  امام حسن(ع) سه بار کل اموال و ثروت خود را در راه خدا انفاق کردند.

وی با بیان اینکه صبوری امام حسن در خاندان پیامبر زبان زد عالم بود، ادامه داد: امام حسن(ع) در برابر دشمنان خود با صبر و بردباری و کرامت برخورد می‌کردند و همین موضوع سبب هدایت گمراهان می‌شد.

معاون امور فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین ابراز کرد: امام حسن مجتبی(ع) از برجسته‌ترین انسان‌های اهل کرم و بخشش بود و رسول اکرم(ع) بسیار به ایشان عشق می‌ورزید.

نظری در ادامه بیان کرد: روزی فردی که قصد هجرت از شام به مدینه را داشت با دیدن حضرت شروع به اهانت می‌کند اما امام حسن(ع) با خوش رویی و صبوری به او می‌گوید شما غریب هستید و نیاز به طعام و مکان دارید پس به منزل برویم؛ همین رفتار سبب جذب فرد به ایشان می‌شود و می‌گوید همانا خداوند می‌داند که ولایت را به کدام خاندان بدهد .

معاون امور فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: فروتنی، خضوع و خشوع، شجاعت و کرامت، ترس از خدا و خشم در برابر ناجوانمردی ها از ویژگی‌های برجسته آن حضرت بود که او را از دیگران متمایز می‌کرد.

این مسوول با بیان اینکه باید فرصت ماه رمضان را غنیمت شمرد تصریح کرد: ماه رمضان فرصت مناسبی برای دعا کردن و آمرزش گناهان است چه بسا که پیامبر اکرم (ص)  نیز فرموده‌‌اند “دعاهای روزه‌دار در ماه مبارک رمضان مستجاب می‌شود”.

این مسوول با بیان اینکه انفاق کردن به مال و ثروت نیست، خاطرنشان کرد: ماه رمضان فرصت مناسبی برای احسان و انفاق است زیرا این ایام به مناسبت ولادت امام حسن(ع) به ایام اکرام نام گذاری شده است.

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار