مسئولان وضعیت هفت‌سنگان را مشخص کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166867
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۸:۲۶
رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر قزوین:
شاخص : رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مجموعه مدیریت استان و شهری قزوین باید مردم هفت‌سنگان را از بلاتکلیفی نجات دهند.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهدی عبدالرزاقی امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با اشاره به موضوع هفت‌سنگان اظهار کرد: در آماده‌سازی این ناحیه شهرداری قزوین هزینه آماده‌سازی را از شهروندان قزوینی دریافت کرده اما تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

وی بیان کرد: چندین سال گذشته ولی شهرداری قزوین در بافت جدید هفت‌سنگان هیچ اقدامی انجام نداده است که این روند درستی نیست.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: مجموعه مدیریت استان و شهری باید شهروندان قزوینی در هفت‌سنگان را از بلاتکلیفی نجات دهند و وضعیت آنها را تعیین و تکلیف کنند.

عبدالرزاقی یادآور شد: شهرداری قزوین بعد از دریافت هزینه آماده‌سازی از صاحبان تعاونی‌های دادگستری و دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل زمین‌خواری این آماده‌سازی را انجام نمی‌دهد.

این عضو شورا بیان کرد: موضوع زمین‌خواری به شهرداری قزوین ربطی ندارد و باید در قبال پولی که از مردم دریافت کرده کار انجام دهد.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: شهرداری برای شهروندان قزوینی پروانه صادر کرده، آنها چه تخلفی کردند که حق ندارند زمین‌های خود را بسازند.

عبدالرزاقی یادآور شد: مردم عظیمیه توان مالی پایینی دارند و بیشتر آنها قشر کارگرند که باید رفع مشکلات آنها در دستور کار باشد.

این عضو شورا بیان کرد: اگر ساخت هفت‌سنگان غیرقانونی است باید متخلفان پاسخگو باشند و اگر قانونی هست باید به مردم کمک کرد تا کار آنها تسهیل یابد.

وی به طرح ساماندهی امامزاده حسین (ع) اشاره کرد و گفت: اطراف این امامزاده به دلیل تخریب برخی از منازل وضعیت نامناسبی همانند مناطق جنگی داشت که به همت شهرداری کار عمرانی از هفته جاری شروع شده تا این وضعیت اصلاح شود.

عبدالرزاقی با بیان اینکه شهرداری در طرح یاد شده به تعهدات خود عمل کرده است، ابراز کرد: مسؤولان سازمان‌های دولتی در اجرای ساماندهی محله دباغ‌ها وظایف خود را انجام ندادند و امروز باید پاسخگوی وضعیت نابسامان این محله باشند.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: در تخریب اجرای طرح امامزاده حسین(ع) خانواده‌های اصیل قزوینی را از آنجا راندند که به نظرم انجام چنین کاری ضرورت نداشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار