ایران جانبی

» مسئولین از بخشی‌نگری در اقتصاد خودداری کنند/ به‌دنبال سرمایه‌گذاری در حوزه‌های «دانش بنیان» و «های تک» هستیم
کد خبر: 196307
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۵۱
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: و باید همه شرایط را هموار کنیم تا پیشرفت اقتصادی صورت گیرد و البته لازم است مدیران از بخشی‌نگری عبور کنند و به فکر منافع سازمانی نباشند و به منافع ملی بیندیشند.

هدایت الله جمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به این مفهوم است که باید براساس داشته‌هایمان کشور را بسازیم، اظهار کرد: باید از همه ظرفیت‌های داخلی همانند علم و تکنولوژی که در اختیار بشر است استفاده کنیم و اگر این موارد را به کار گیریم می‌توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته و مسئولین باید بتوانند همه مردم را مشارکت دهند و همه ظرفیت‌ها را بسیج کنند تا اقتصادگویا در سطح جامعه شکل گیرد.

استاندار قزوین ادامه داد: ما نیازمند مشارکت مردم هستیم چراکه امروزه نقش افراد جامعه در پیکره اقتصاد کمرنگ شده ‌است و یا فرصت‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته بسیار محدود بوده و بیشتر نقش دولت و دستگاه‌ها پررنگ است.

جمالی پور بیان کرد: اگر بخواهیم مردم توانمند شوند و اقتصاد را از این وضعیت خارج کنیم باید همه ظرفیت‌ها همکاری کنند و مردم مشارکت گروهی انجام دهند تا در سرمایه‌گذاری‌ها چه کوچک و بزرگ موفق شویم.

این مسئول گفت: در سال‌های اخیر توجه مسئولان کشوری به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی بیشتر شده و برای پیشرفت به مشارکت و حضور مردم در این عرصه نیاز داریم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: جذب سرمایه گذاری اکنون دیگر سلیقه‌ای و سیاسی نیست و تمام کار‌ها علمی صورت می‌گیرد زیرا طرح‌ها با چالش‌های جدی روبرو است که تصمیم گرفتیم اگر طرحی سودآور نیست اصراری به تحقق و اجرای آن هم نباید شود.

ظرفیت‌های جدید سرمایه‌گذاری در استان شناسایی شده

وی ابراز کرد: واقعیت این است که امروزه موقعیت جغرافیایی ایران یک ارزش و سرمایه بزرگ به شمار می‌رود و تمام ایرانی‌‌ها نخبه‌اند و ما می‌توانیم با استفاده از چنین مزیت‌هایی، وضعیت اقتصادی کشور را به پیشرفت برسانیم.

این مسئول ادامه داد: گاهی توسعه کشورهای همسایه را به عنوان الگو مطرح می‌کنیم در حالی که استعداد جوانان و مردم ما بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است اما به درستی از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم.

استاندار قزوین بیان کرد: همه ما مدیران باید یاد بگیریم که در خدمت توسعه و عناصری قرار گیریم که می‌خواهند خود را وقف اقتصاد کشور کنند و این یک نعمت است که فرهنگ، رهبر، رئیس جمهور جامعه ما به سرمایه‌گذاران به عنوان یک ثروت نگاه می‌کنند.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذار یک ثروت است و باید همه شرایط را هموار کنیم تا پیشرفت اقتصادی صورت گیرد و البته لازم است مدیران از بخشی‌نگری عبور کنند و به فکر منافع سازمانی نباشند و به منافع ملی بیندیشند.

این مسئول گفت: ظرفیت‌های جدید سرمایه‌گذاری در استان شناسایی شده و دنبال صنایع پوشاک، دانش بنیان و “های تک” هستیم تا بتوانیم به شکوفایی اقتصاد کمک کنیم.

جمالی پور تصریح کرد: در حداقل زمان باید پاسخ سرمایه‌گذاران داده شود و به آن‌ها اطمینان کنیم تا ناامید نشوند؛ مردم امروز از ما دلزده‌اند و فکر می‌کنند ما سدی پیش پای آن‌ها گذاشته‌ایم و این موضوع مردم را نسبت به مسئولین متنفر می‌کند.

استاندار قزوین ادامه داد: نباید اجازه دهیم کشور‌هایی که آرزو داشتند به ما برسند صدها فرسخ از ما جلو بیفتند و باید با همت و پشتکار تلاش کنیم تا وضعیت اشتغال جامعه به وضعیت مطلوبی برسد.

جمالی پور با بیان اینکه شاخص‌های استان هرسه ماه باید گزارش شود تا اگر مانع قانونی داشت با کمک مجلس حل کنیم، گفت: برای رسیدگی به مشکلات مردمی همیشه دلسوزانه عمل می‌کنم و هرگز تلفنم خاموش نیست و پاسخ همه تلفن‌ها را می‌دهم و در همه لحظات آماده شنیدن مطالبات مردم و تولیدکنندگان هستم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار