افتخارآفرینی کشور در عملیات بیت‌المقدس
کد خبر: 101149
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۳۷
امام جمعه قزوین؛
شاخص : نماینده ولی فقیه در قزوین با تاکید براینکه برجام ریسمانی پوسیده‌ای است که یک سر آن در دست شیطان قرار گرفته گفت: مسئولین به جای سیاست‌بازی و باندبازی به مشکلات مردم بپردازند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ( ۱۰ اردیبهشت ماه) با اشاره به روز ملی خلیج فارس اظهار کرد: آمریکا و انگلیس بر اساس میل زیاده خواهی که دارند بعضی از کشورهای منطقه را درمورد نام خلیج فارس تحریک می‌کنند.

وی افزود: دشمنان باید بدانند که خلیج بدون فارس معنا ندارد بلکه این ۲ باهم عجین هستند زیرا کشورهای منطقه زیر سایه اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران در امنیت به سر می‌برنند.

افتخار آفرینی کشور در عملیات بیت‌المقدس

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز عملیات بیت‌المقدس در سال ۶۱ گفت: هر مرحله از عملیات بیت‌المقدس رعب و وحشت را در دل نیروهای آمریکایی و بعثی می‌انداخت.

عابدینی تاکید کرد: عملیات های دفاع مقدس چند مرحله ای بود و هر کدام لرزه بر اندام دشمنان انقلاب اسلامی می انداخت؛ عده ای می خواهند با تاسی بر آن برجام های چند مرحله ای را باب نمایند؛ دستاوردهای دفاع مقدس به هیچ وجه با دستاوردهای برجام قابل قیاس نیست.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین با تاکید بر اینکه نکند در هر برجامی افتخارات ما آسیب ببیند ابراز کرد: خواسته ملت ایران از مسئولین این است که ادبیات خود را با ادبیات انقلاب، دفاع مقدس، قرآن و معصومین (ع) و ادبیات حسینی و دینی و شهدا و جانبازان هماهنگ کنند.

وی ادامه داد: مردم از مسئولین انتظار دارند مبادا بر ادبیات انقلابی و دینی آسیب برسد زیرا این ادبیات برای ما هر روز عزت و افتخاری تازه آفریده است.

عابدینی خاطرنشان کرد: عملیات بیت‌المقدس ما را به فضای انقلابی و حماسی که چشم همه دنیا به نظام جمهوری اسلامی ایران دوخته شده بود می‌برد و در همه جهان این ایران بود که پایه‎گذار مقاومت شد.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالگرد شهادت آیت‌الله مطهری گفت: این عالم اندیشمند دینی بود که مباحث اعتقادی را در جامعه ترویج و در دل‌ها نفوذ می‌ داد و فضای معلمی دینی از ویژگی‌های بارز این شهید بزرگوار بود.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین افزود: شهید مطهری از جمله کسانی بود که آموزه‌هایش هم عقل را تسلیم  و هم دل را با مطالب نورانی راضی می‌کرد.

مسئولین به جای سیاست‌بازی به مشکلات مردم برسند

وی با اشاره به روز کارگر عنوان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری نباید کارگری را به قشر خاصی منحصر کنیم چراکه هر کسی که کار و فعالیت می‎کند کارگر محسوب می‌شود.

عابدینی با بیان اینکه کار کردن و ارائه کار مفید به جامعه ارزش فراوانی دارد افزود: وظیفه مسئولین دربرابر کارگران ایجاد اشتغال و گردش چرخ اقتصاد است.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه جامعه زمانی از رکود خارج می‌شود که کارخانه‌های ما فعال شود گفت: با شعار خارج شدن از رکود مشکلی از مشکلات کشور حل نخواهد شد لذا کسانی که قبلا چنین ادعایی می‌کردند از گفته خود پشیمان شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین گفت: هرچه قدر دولت مردان به جای حل مشکلات اقتصادی به سیاست بازی و باندبازی پرداختند مردم بیشترین ضربه را متحمل شده‌اند، مسئولین باید توجه کنند تا وقتی برای حل مشکلات مردم اقدام نکنند حقوقی که از بیت‌المال می‌گیرند حلال نیست.

برجام ریسمانی پوسیده در دست شیطان است

وی اضافه کرد: زمانی که دولتمردان انرژی خود را در محافل سیاسی و پشت درهای بسته برای امور دیگری هزینه کردند و مردم در فقر و بیکاری به سر بردند این مسئله حلال بودن حقوق آن‌ها را زیر سوال می‌برد.

امام جمعه قزوین یادآور شد: مسئولین باید از خام فروشی پرهیز کنند چراکه سرمایه‌های ملی را به ناچیزترین قیمت در اختیار بیگانگان گذاشته و کارخانه‌های آن‌ها را فعال می‌کنند درحالی که کارگران ما در بیکاری و کارخانه‌ها در تعطیلی به سر می‌برند.

عابدینی با تاکید براینکه برجام ریسمانی پوسیده‌ای است که یک سر آن در دست شیطان قرار گرفته بیان کرد: حفظ اقتدار ملی در سطوح بین‌المللی از وظایف دولت است جای تاسف دارد که شاهد به غارت رفتن اموالمان هستیم.

عدالت جهانی و کرامت انسانی مهم‌ترین رسالت پیامبراکرم (ص)

نماینده ولی‌فقیه در قزوین با اشاره به اینکه پیامبراکرم (ص) در بزرگی و اخلاق یگانه عالم است ابراز کرد: خداوند برای استحکام پایه های دینی مردم پیامبری از خودشان فرستاد.

وی با بیان اینکه پیامبر برای پاک کردن مردم از آلودگی‌هایی همچون شرک و ظلم مبعوث شدند افزود: هر کسی غیر خدا را در زندگی خود دخیل کند و منافعش را در دست غیر خدا ببیند و از آن واهمه داشته باشد در واقع شرک ورزیده است.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم پیامبر اکرم نگرش جهانی نسبت به اسلام است و مخصوص قشر خاصی نیست بلکه همه مردم دنیا را دربر می گیرد.

نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان اینکه انسان گنجینه اسرارآمیز خداوند است ادامه گفت: رسالت دیگر پیامبر اسلام شکوفایی عقل و استعدادهای خدادادی در انسان ها است.

عابدینی عدالت جهانی و کرامت انسانی را از رسالت‌های پیامبر(ص) دانست و تاکید کرد: هر مسلمانی باید با درک رسالت پیامبر و قرار گرفتن در آن مسیر زندگی کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار