مسئولین دولتی اجازه ورود به تبلیغات انتخاباتی را ندارند/ دستگاه‌های نظارتی تخلف مدیران را گزارش دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88130
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: برگزاری انتخابات یک تکلیف شرعی است و با عزمی راسخ این امر را انجام می‌دهیم؛ از مدیران و مسئولین تقاضا دارم به هیچ وجه به فضای تبلیغات انتخاباتی وارد نشوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص نیوز، فریدون همتی، استاندار قزوین در همایش گرامیداشت هفته وحدت و اجلاس استانی نماز در سالن اجتماعات تربیت معلم با اشاره به پشت سرگذاشتن یوم الله “۹ دی” گفت: ۹ دی، روز حضور ملت ایران در تقویت نظام و رهبری و ولایت فقیه است.

وی با اشاره به در پیش بودن ۲ انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در این شرایط دولت با همدلی لازم با شورای نگهبان به عنوان ناظر ، سعی در ایجاد تعامل سازنده برای برگزاری انتخابات در کشور دارد.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای کارگزاران دولت شرح وظایفی برای انتخابات تعیین کرده است، ابراز کرد: ما نباید به دنبال این نگاه باشیم که کدام حزب رای خواهد آورد یا کدام رای نمی‌آورد، هدف ما باید برگزاری یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم باشد.

وی با بیان اینکه تکلیف مجریان دولت عمل به قانون است، بیان کرد: برگزاری انتخابات یک تکلیف شرعی برای ماست و با عزمی راسخ این امر را انجام می‌دهیم؛ از مدیران و مسئولین تقاضا دارم هم خودمان و هم عوامل به هیچ وجه حق نداریم وارد تبلیغات انتخاباتی شویم.

همتی عنوان کرد: ایجاد نشاط و شادی برای حضور مردم در انتخابات و مشارکت حداکثری از عوامل تداوم انقلاب و خشنودی مقام معظم رهبری و شهداست، این رسالت و وظیفه همه مسئولان دولتی و سایر نهادهاست.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی در استان با مشاهده هرگونه تخلفی از مدیران دولتی در امر انتخابات این موضوع را به ما اطلاع دهند.

این مسئول با بیان اینکه ما باید بستر مناسب را برای حضور مردم فراهم کنیم، گفت: در فضای انتخابات رقابت وجود دارد اما گاهی افراد ناخودآگاه از فضای انصاف خارج می‌شوند همه باید در چارچوب اخلاق الهی عمل کنند؛ تقاضای ما از کاندیداها و هواداران و طرفداران آنها این است که همه برای سالم ماندن این فضا کمک کنند.

وی با بیان اینکه هدف امروز دولت ایجاد تفرقه و فشار در جامعه است، اذعان کرد: با توجه به رکود در جامعه و اقدام ناجوانمردانه دشمن در پایین آوردن قیمت نفت بسیاری از سازمان‌های دولتی بدهی دارند بنابراین برای حفظ امنیت حوزههای مختلف کشور باید مدیریت سنجیده تری را داشته باشیم.

استاندار قزوین در پایان با اشاره به برگزاری اجلاس نماز در اول بهمن ماه گفت: نماز از ارکان اصلی دین ماست و این اجلاس کمک بزرگی به حفظ این پایه اصلی دین می‌کند و نیازمند حمایت دستگاه‌های متولی در این زمینه هستیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار