مسئولین نباید نسبت به دشمنان روی خوش نشان دهند/ فابیوس هنوز بابت فروش خون‌های آلوده عذرخواهی نکرده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64595
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۵۰
امام جمعه شهر قزوین:
شاخص : امام جمعه شهر قزوین با اشاره به سفر اخیر فابیوس به کشور وی را عمل اصلی فروش خون‌های آلوده خواند و گفت: مسئولین نباید نسبت به دشمنان روی خوش نشان دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی امام جمعه شهر قزوین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی برگزار شد اظهار کرد: خدای متعال در قرآن کریم بندگان مخلص و مومنان را در یک صف قرار داده و کافرین به خدا و روز رستاخیز را در صف مقابل آنان قرار می‌دهد.

وی در ادامه با توجه به این‌که مومنان واقعی تنها به رضایت خداوند می اندیشند گفت: مومنان تنها یک سرپرست دارند و ان هم خدواند متعال و یگانه است، اما در سرپرستی مشرکان ولی‌های متعددی است.

امام جمعه شهر قزوین در ادامه با بیان این‌که ولی فقیه در زمان غیبت عهده‌دار زمام امور مسلمین است خاطرنشان کرد: سرپرست مومنان، همواره مسلمین را به سوی نور فراخوانده اما سرپرست کافران آنان را به سوی ظلمت می‌خوانند.

نماینده ولی فقیه استان قزوین با اشاره به این‌که از وظایف مومنان مبارزه و جهاد در راه خدا است، افزود: مبارزه فرهنگی در میدان جنگ نرم، مبارزه نظامی در دوران ۸ ساله دفاع مقدس و مبارزه با طاغوت در زمان شاه همه نمونه‌هایی از مبارزاتی در راه خدا است.

عابدینی اضافه کرد: مومن هر کجا که هست نباید نسبت به امور و رخدادها بی‌تفاوت بنشیند و بر او واجب است که نسبت به حیله‌های رنگارنگ دشمن به مقابله و مبارزه بپردازد.

وی در ادامه ظلم به مردم یمن را ناشی از ولایتمداری و پایداری مردم این کشور در برابر استکبار دانست تاکید کرد: خداوند به مومنین امر می‌کند که از مستضعفین در برابر ظالمان حمایت کنند.

امام جمعه شهر قزوین در خطبه دوم با نام بردن مناسبت‌های پیش‌رو یادآور شد: امروز روز اهدای خون است و اگر مومنان نسبت به اهدای خون مجاهدت به خرج دهند با نجات دادن جان افرادی‌که نیازمند خون آنان هستند یکی از دغدغه‌های بزرگ جامعه بهداشتی را برطرف می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سالگرد انقلاب مشروطه گفت: در انقلاب مشروطه ۳ روحانی برجسته به نام‌های آیت‌الله سید عبدااله بهبهانی، آیت‌الله سید محمد طباطبایی و شیخ فضل‌الله نوری توسط نیرنگ‌های انگلیس هر یک به نوعی منزوی، ترور و اعدام شدند تا مانع از دست‌یابی مردم به رهنمودهای آنان شوند.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر مسائل مشروطه در کتاب‌ها و رسانه‌ها مورد تحلیل قرار گیرد از مسائل مهمی که در آن وجود دارد عبرت‌های زیادی گرفته می‌شود.

عابدینی با اشاره به سالگرد بمباران هیروشیما و ناکازاکی تشریح کرد: آمریکایی‌ها با آزمایش کردن بمب‌های اتم در این دو شهر سبب مجروح و کشتار ۱۶۰هزار نفر انسان بی‌گناه شده و هنوز هم در این شهرها کودکان، حیوانات و گیاهان ناقص الخلقه به‌وجود می‌آید.

وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها هر ساله با فرارسیدن این جنایت بزرگ نه تنها شرمنده نشده بلکه افتخار می‌کنند به اینکه با این کار از ادامه جنگ جلوگیری کرده‌اند! در صورتی که بهتر بود با خودکشی خود جامعه جهانی را برای همیشه از شر خود خلاص کنند!

امام جمعه شهر قزوین با اشاره به سفر فابیوس فرانسوی با صراحت بیان کرد: این شخص سیاست‌مدار کهنه‌کار فرانسه است که هر چه بدهای عالم دارند او یک‌جا دارد؛ حمایت از صدام در جنگ تحمیلی، پناه دادن و حمایت از منافقینی که ۱۷هزار نفر از فرهیختگان و انقلابیون ما را به شهادت رساندند، جنایاتی مانند بمباران هیروشیما و ناکازاکی، قانونی کردن هم‌جنس بازی و فروش خون‌های آلوده به ایدز به ایران از جمله جنایات این فرد خونخوار است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان افزود: فابیوس با این پرونده سیاه در حال حاضر مهمان ایران است و توصیه من به مسئولین کشور این است؛ به شخصی که دارای چنین پرونده سیاهی بوده و دشمن این مرز و بوم است لبخند نزده و خطی که خدا بین مومنین و دشمنانشان کشیده را برندارند.

انتهای پیام/۶۰۰/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار