Iranjb.ir

مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان از فردا آغاز می‌شود
کد خبر: 106505
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
با حضور تیم رباتیک ایران؛
شاخص : رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران گفت: تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از فردا در مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان شرکت می‌کند.
۷۹۰۰

مرتضی موسی‌خانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری شاخص، با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان اظهار کرد: تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان پرافتخارترین تیم ایرانی جهان در این مسابقات شرکت می کند.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در چند سال اخیر رشد قابل توجه افتخارات ربوکاپ ایرانی سبب شده تیم های ایرانی همیشه به عنوان یکی از تیم های قدرتمند نزد حریفان محسوب شوند.

این مسئول تصریح کرد: این رقابت‌های علمی- تحقیقاتی هر سال با حضور بهترین تیم‌های رباتیک جهان، زیر نظر فدراسیون جهانی ربوکاپ و در یکی از کشورهای فعال، در لیگ‌های مختلف برگزار می‌شود.

موسی‌خانی اعلام کرد: امسال نیز این مسابقات از فردا تا ۱۶ تیرماه ۹۵ با حضور کشورهای ایران، آلمان، آمریکا، پرتغال، اتریش، چین، برزیل، هلند، ترکیه، مکزیک، ژاپن، کانادا و سنگاپور برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: تیم‌های مطرح ایران همچون دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، شهید بهشتی، امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، دانشگاه‌های آزاد اسلامی پرند و یزد و تیم‌های دانش‌آموزی از دبیرستان‌های علامه حلی، فرزانگان و شاهد در آن حضور خواهند داشت.

این مسئول حضور مستمر تیم‌های ایرانی در چنین میادین بزرگ علمی را برای توسعه علوم نوین در کشور ضروری دانست و افزود: شرکت در مسابقات بزرگ جهانی موجب تبادل آخرین دستاوردهای علمی میان شرکت کنندگان می‌شود که ارتقاء علوم را در کشورمان به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان از فردا آغاز می‌شود”

  1. احمدی می‌گه:

    ما آدم های معمولی که سواد زیادی نداریم لذا نمیدانیم که شاید از شروع بکار این آقای موسی خانی با روباتیک و دستگاههای خود رو وهدایت شونده با هم شروع شده وپس از گذشت سالها معلوم نشده که فایده عملی آن چه بوده

پاسخ دهید

آخرین اخبار