مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان از فردا آغاز می‌شود
کد خبر: 106505
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
با حضور تیم رباتیک ایران؛
شاخص : رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران گفت: تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از فردا در مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان شرکت می‌کند.

مرتضی موسی‌خانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری شاخص، با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان اظهار کرد: تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان پرافتخارترین تیم ایرانی جهان در این مسابقات شرکت می کند.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در چند سال اخیر رشد قابل توجه افتخارات ربوکاپ ایرانی سبب شده تیم های ایرانی همیشه به عنوان یکی از تیم های قدرتمند نزد حریفان محسوب شوند.

این مسئول تصریح کرد: این رقابت‌های علمی- تحقیقاتی هر سال با حضور بهترین تیم‌های رباتیک جهان، زیر نظر فدراسیون جهانی ربوکاپ و در یکی از کشورهای فعال، در لیگ‌های مختلف برگزار می‌شود.

موسی‌خانی اعلام کرد: امسال نیز این مسابقات از فردا تا ۱۶ تیرماه ۹۵ با حضور کشورهای ایران، آلمان، آمریکا، پرتغال، اتریش، چین، برزیل، هلند، ترکیه، مکزیک، ژاپن، کانادا و سنگاپور برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: تیم‌های مطرح ایران همچون دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، شهید بهشتی، امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، دانشگاه‌های آزاد اسلامی پرند و یزد و تیم‌های دانش‌آموزی از دبیرستان‌های علامه حلی، فرزانگان و شاهد در آن حضور خواهند داشت.

این مسئول حضور مستمر تیم‌های ایرانی در چنین میادین بزرگ علمی را برای توسعه علوم نوین در کشور ضروری دانست و افزود: شرکت در مسابقات بزرگ جهانی موجب تبادل آخرین دستاوردهای علمی میان شرکت کنندگان می‌شود که ارتقاء علوم را در کشورمان به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۶ آلمان از فردا آغاز می‌شود”

  1. احمدی گفت:

    ما آدم های معمولی که سواد زیادی نداریم لذا نمیدانیم که شاید از شروع بکار این آقای موسی خانی با روباتیک و دستگاههای خود رو وهدایت شونده با هم شروع شده وپس از گذشت سالها معلوم نشده که فایده عملی آن چه بوده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار