مسدود کردن تمامی چاه‌های غیر مجاز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64838
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۱۲
استاندار تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين در جلسه اتاق فکر آب استان، بر مسدود کردن تمامی چاه‌های غیر مجاز و برخورد با مالكان آن تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در پانزدهمین جلسه اتاق فکر آب که به منظور بررسی وضعیت جوی و احیای منابع آب استان که در سالن اجتماعات شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: باید با مالکان چاه‌های غیرمجاز برخورد قاطع صورت گیرد.

استاندار قزوین با اشاره به فعالیت چاههای غیرمجاز در بخش صنعت استان قزوین، بیان کرد: علاوه بر مصارف کشاورزی در بخش صنعت استان نیز چاه‌های غیرمجازی وجود دارد که باید پس از بررسی، تعدادی مسدود و برخی دیگر ضابطه مند شوند.

این مسئول در ادامه به وضعیت و تخصیص منابع آبی استان اشاره و تصریح کرد: در سال‌های اخیر بحث ها و راهکاری زیادی درخصوص خشکسالی، بارندگی ها و کمبود منابع آبی مطرح شده و اکنون باید پس از تدوین برنامه هدفمند و راهبردی با همکاری وزارت نیرو، برای برون رفت از این مسائل عملگرایی پیشه کنیم.

قزوینی ها دبیر اتاق فکر آب استان هم در این نشست از وجود سه هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان و تعیین تکلیف آن تا ۲ سال دیگر خبر داد و گفت: با عزم مدیران دستگاه‌ها و اختصاص به موقع اعتبارات پرونده چاه‌های آب غیرمجاز تا ۲ سال دیگر بسته می‌شود.

حجت الاسلام حسینی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به رعایت نشدن عدالت درخصوص انسداد چاه‌های غیرمجاز، افزود: باید با برخی از افراد دارای نفوذ در این بخش با قاطعیت برخورد کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار