مسوولان از صنایع کوچک و روستایی حمایت کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150370
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۴:۰۴
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین خواستار حمایت مسؤولان از صنایع کوچک و روستایی شد و گفت: مسؤولان در پرداخت تسهیلات به روستاییان دریغ نکرده و مسیر را برای آنها هموار کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص نیوز؛ حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، ضمن تسلیت اربعین حسینی همه مسلمانان را به تقوای الهی دعوت کرد و اظهار داشت: تقوا به تعبیر قرآن بهترین توشه‌ای است که انسان می‌تواند با خود به آخرت ببرد و سرمایه‌ای است که راه را به انسان نشان می‌دهد و شعائر الهی را زنده می‌کند.

وی افزود: یکی از طرقی که انسان را به تقوا نزدیک می‌کند رعایت و حفظ اوامر و نواحی پروردگار و حرمت آن‌ها را نگه داشتن است.

امام جمعه موقت قزوین گفت: بالاترین مرحله تقوا، خضوع در برابر پروردگار بوده و آغاز و نماد آن، تبعیت و به کار بردن دستورات الهی است.

قابل اضافه کرد: امروز باید نزدیک نشدن به مال یتیم، محترم شمردن اوامر خداوند و دستورات الهی و حفظ شعائر الهی را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی یادآور شد: عدم رابطه با کفار، یهودی و نصارا یعنی همان حدود الهی است که باید به آن جامه عمل پوشاند.

امام جمعه قزوین مطرح کرد: نوکران و زورگویان عالم، امروز عاشق فرهنگ غرب هستند و برخی ها هم سعی در تقلید از آن‌ها دارند و به تعبیر مقام معظم رهبری آن ها را بزک می‌کنند که همه این‌ها فاسق و ظالمان هستند.

قابل عنوان کرد: طبق آیات و روایات قرآن کریم اگر کسی برای یک ظالم، قلمی بتراشد، از گروه ظالمان بوده و خداوند عذاب الهی برای آن‌ها در نظر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از شعائر الهی در مقطع زمانی ما وجود نازنین سیدالشهدا(ع) است، ادامه داد: حضور در راهپیمایی اربعین حسینی، تعظیم شعائر است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: دستگاه‌های سخن‌پراکنی و شبهه‌افکنانه، اربعین را تضعیف کردند و اما امروز در راهپیمایی شیعیان و مسلمان در اربعین، روسیاهی برای ذغال‌صفتان ماند.

قابل اضافه کرد: افرادی هستند قلم زده و نق می‌زدند که چرا برای اربعین مایه گذاشته و هزینه می‌کنند، این‌ها تضعیف‌کنندگان هستند.

وی تشریح کرد: به گفته یکی از مسؤولان، ۹ میلیون نفر جمعیت از کشور در سال گذشته به کشورهای اروپایی سفر کردند و وقتی محرم می‌شود به خیمه حسینی و نذری دادن بخل می‌ورزند.

امام جمعه قزوین توضیح داد: اربعین اعلانیه شکست دشمن بود، دشمن درصدد بود که ایمان و عشق به امام حسین(ع) را کربلا جمع کند اما با حضور عاشقان حسینی و شیفتگان این نقشه دشمن محقق نشد.

قابل افزود: امام حسین(ع) گفتند دین اسلام باید بماند و امروز همه ظالمان سعی کردند و قلم زدند، این آثار را از بین ببرند اما حقیقت حسینی پیروز شد و امروز این جلوه پیروزی را مشاهده می‌کنیم که زمینه‌ساز ظهور است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) وارث جمیع انبیا(ع) است و خون دل خود را راه انبیا داده تا اسلام پابرجا بماند.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: بسیاری از ظالمان قلم زدند تا دین اسلام و اربعین حسینی را سیاه جلوه داده و آن را از میان بردارند اما دلدادگانحسینی از هر گوشه کنار جهان نشان دادند که اسلام برای همیشه پابرجا بوده و قیام امام حسین(ع) همیشه جاودانه است.

قابل گفت: اهل‌بیت(ع) وسیله خدا در میان خلق هستند چراکه راه رسیدن به خدا از انبیا می‌گذرد و اگر کسی تمایل دارد به حقیقت برسد باید از طریق خاندان اهل‌بیت(ع) حرکت کند.

وی یادآور شد: امام صادق(ع) می‌فرمایند اگر کسی دینش را غیر از اهل‌بیت(ع) یاد بگیرد، مشرک بوده و در زمره مشرکان قرار دارد چراکه حقیقت دین در بین انبیا(ع) است.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه امام حسین(ع) مصباح‌الهدی و سفینه‌النجاه است، ادامه داد: امروز در اربعین مشاهده می‌کنیم این کشتی، نجات ملت‌ها را بسیج کرده و راه را به آن‌ها نشان داد و مردم اصل طریقت را پیدا کردند که باید باثبات، استقامت، آگاهی و بصیرت حرکت کنیم.

قابل با اشاره به وضعیت فعلی در منطقه عنوان کرد: چرا آل سعود دچار بحران فتنه‌گری شده و سر از بیراهه درآورده و از شیطان تبعیت می‌کند که در این میان باید گفت آل‌سعود به آمریکا تکیه کرده و درصدد تضعیف انقلاب اسلامی است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: امروز باید تاسف خورد که سازمان ملل لحن خواهش داشته و درخواست می‌کند که برای کودکان یمنی غذا و دارو ببرند که اگر نرود فاجعه انسانی رخ می‌دهد.

قابل گفت: همین سازمان ملل پرونده‌سازی کرد که سوریه ماده شیمیایی درست کرده است و آن ها قطعنامه صادر کردند که کشورهای دیگر علیه سوریه لشکرکشی کنند و مجوز حمله می‌دهند.

وی اذعان کرد: در قضیه کشتار مردم مظلوم میانمار هم دست پلید اسرائیل و آمریکا در کار است چراکه آمریکایی ها برای نفع آن‌ها قدم برمی‌دارند.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: مردم یمن مردم سخت‌کوش و جنگجو هستند و اگر اتحاد و همبستگی داشته باشند، همهشاهزادگان پا به فرار می‌گذاشتند.

قابل به مناسبت‌هایی که در هفته گذشته و پیش رو است اشاره و مطرح کرد: منافقان هشت تن از جان برکفان و مرزداران را در چالدران به شهادت رساندند که به خانواده های این شهیدان تبریک و تسلیت می‌گوییم.

وی همچنین به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: این روز به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله طالقانی، مرد الهی و سرمایه عظیمی برای تشیع و اسلام نامگذاری شده است.

امام جمعه موقت قزوین یادآور شد: شخصیت‌هایی برجسته‌ای همانند شهید مطهری از شاگردان ایشان بودند و امروز ستارگانی همچون جواد آملی و حسن‌زاده آملی در مکتب ایشان علوم و معارف دینی را فرا گرفتند.

قابل عنوان کرد: مقام معظم رهبری بیشترین خسارت را در تنبلی کتاب نخواندن می‌فرمایند که باید به این مهم توجه شده و گام‌های اساسی در اشاعه فرهنگ کتابخوانی برداشته شود.

وی خواستار حمایت مسؤولان از صنایع کوچک و روستایی شد و ادامه داد: مسؤولان در پرداخت تسهیلات به روستاییان دریغ نکرده و مسیر را برای آنها هموار کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار