مسوولان الویت خود را رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال زایی قرار دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120280
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۶:۰۴
معاون امور اقتصادی استانداری قزوین:
شاخص : معاون امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه دشمنان نظام برای ضربه زدن به انقلاب اقتصاد ما را هدف گرفته اند ،گفت: مسوولان الویت خود را مسائل اقتصادی و اشتغال زایی قرار دهند.

به گزار ش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی معاون امور اقتصادی استاندار صبح امروز در مجمع بسیج مهندسین صنعتی استان قزوین که در سالن همایش سپاه ناحیه امام حسن(ع) برگزار شد،با بیان اینکه هدف مشترک همه نهاد ها و سازمان‌ها اعتلا و کارآمدی نظام است، اظهار کرد: تفکر بسیجی گره گشای مشکلات به وجود آمده در زمینه تولید، کشاورزی و صنعت است.

وی افزود: استان قزوین به عنوان یک استان صنعتی ظرفیت ها و قابلیت های بسیاری داشته که در صورت به کارگیری آن ها در حوزه های صنعتی و کشاورزی به شکوفایی می رسد.

معاون امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه اقتصاد دارای۳ مشخصه تولید، توزیع و مصرف است،گفت: استان قزوین در زمینه تولید و توزیع به وسیله شبکه ریلی و آزاد راه ها به خوبی عمل کرده است.

وی ادامه داد: در زمینه مصرف نیاز به همکاری مردم و خرید کالاهای ایرانی وجود دارد.

حبیبی تصریح کرد: توسعه صادرات در قزوین ۸۰۰ میلیون دلار و طبق سند سازمان توسعه تجارت کشور ۴۳۰میلیون دلار است که سعی براین است تا پایان سال افزایش یابد.

این مسوول با بیان اینکه تنها پرداختن به کارخانه‌های بزرگ، استان را به تولید و اشتغال نمی رساند،افزود: باید به کارگاه‌های کوچک و زود بازده هم رسیدگی شود.

وی اضافه کرد: بسیج سازندگی به علت ارتباط با مردم و ظرفیت‌هایی که دارا است می‌تواند در توسعه اشتغال پایدار مورد استفاده قرار بگیرد.

معاون امور اقتصادی استاندار ضمن بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش اقتصاد ایران است، گفت: اقتصاد ایران به دلیل جوان بودن و اینکه متکی به نفت است در معرض آسیب قرار دارد.

وی بیان کرد: دشمنان نظام برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی اقتصاد ما را هدف قرار داده اند و این نیازمند این است تمامی مسوولان الویت خود را مسائل اقتصادی و اشتغال زایی قرار دهند.

این مسوول ضمن ببان اینکه ۷۶۰ واحد صنعتی توسط بهین یاب در استان راه اندازی شده است، افزود: سود این تسهیلات برای تولیدکنندگان بالا است و رایزنی هایی را در زمینه کاهش آن با آقای جهانگیری داشته ایم.

حبیبی در پایان ضمن بیان اینکه بارها از بسیج مهندسین در حوزه عمران و صنعت استفاده کرده ایم، افزود : برای حل مشکلات استان از راهنمایی‌های بسیج استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار