مسوولان در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی سلیقه‌ای عمل می‌کنند
کد خبر: 123676
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۳:۴۵
مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: دستگاه‌های مسئول در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی سلیقه‌ای و پراکنده عمل می‌کنند لذا یک شلختگی فرهنگی ایجاد شده که موجب می‌شود نتوانیم خروجی استانداردی را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محسن قاسمی مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین در سومین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سوء مصرف موادمخدر که صبح امروز در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته توسط شورای اجتماعی وزارت کشور، ضعف جامعه‌پذیری دانش آموزان مهم‌ترین آسیب‌ اجتماعی در حوزه آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

وی افزود: ایجاد انضباط و انسجام در دانش‌آموزان امری ضروری در برنامه‌‌ریزی‌های این حوزه است تا بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین بیان کرد: برای جامعه‌پذیر کردن دانش آموزان علاوه بر مدرسه، باید برنامه‌ریزی و وحدت رویه‌ای را بین خانواده، گروه هم‌سالان و رسانه‌ها به وجود آوریم.

قاسمی عنوان کرد: ارگان‌ها و دستگاه‌های مسئول در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی سلیقه‌ای، جدا از یکدیگر و پراکنده عمل می‌کنند لذا یک شلختگی فرهنگی ایجاد شده که موجب می‌شود نتوانیم خروجی استانداردی را داشته باشیم.

این مسوول اضافه کرد: علاوه بر مشکلات درون سازمانی همچون عدم وجود کتب تفکرمحور و فاقد خلاقیت در مدارس و استاندارد نبودن محیط‌های آموزشی با مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی هم درخارج از سیستم آموزشی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه حل آسیب‌های اجتماعی نیازمند یک برنامه‌ریزی نتیجه‌محور است، افزود: تفاوت فرهنگ آموزش و پرورش و فرهنگی که دانش‌آموز در جامعه و خانواده با آن مواجه است موجب بروز تناقض و دوگانگی در کودکان و نوجوانان شده است.

مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین ابراز کرد: در شرایط موجود باید با مدیریت حوزه فرهنگی و اجتماعی به الویت‌بندی مسائل با رویکرد کلی‌نگری و هدف‌مندی پرداخت.

قاسمی با بیان اینکه برای حل آسیب‌های اجتماعی نیاز به همکاری مدیران مدارس است، اضافه کرد: مدیران باید با شهامت و شجاعت شرایط واقعی مدارس را گزارش دهند تا بتوانیم با الویت‌بندی مدارس به رفع مشکلات آن‌ها بپردازیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باید خلاقانه و در بازه زمانی کوتاهی اجرا شوند، افزود: امور اجتماعی استانداری اعتباراتی را برای این امر اختصاص می‌دهد و دستگاه‌ها در زمینه اجرای برنامه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۷

مطالب مرتبط

3 پاسخ به “مسوولان در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی سلیقه‌ای عمل می‌کنند”

  1. فریبرز گفت:

    یک لیسانس ومعلم تاریخ که ازمجاری غیرکارشناسی ورانت به این پست منصوب شده چگونه میتواند درموردمسایل مهم اجتماعی اظهارنظرکند؟ایشان چه اطلاعاتی ازسرمایه اجتماعی وآسیبهای اجتماعی مدرنیته خواهدداشت؟مهمترین مشکلات اجتماعی کشور انتصاب افرادغرمتخصص دراین حوزه است وبس.جادارداستاندارمحترم ومعاون سیاسی نسبت به خروج دفتراجتماعی استانداری قزوین ازرکود وبلاتکلیفی اقدام عاجل کند .

  2. محسن گفت:

    بنده یکی ازمدیران سازمانهای مردم نهاداستان هستم .مدیرکل اجتماعی استانداری متاسفانه هیچ دانش ومعلوماتی ازپیدایش سمنها ونحوه فعالیت آنهاندارد همه جلسات تخصصی رابامیتینگهای سیاسی اشتباه گرفته ونمی دانم چگونه براین مناصب تکیه می زنند؟شاخصهای انتصاب چیست؟همه همکاران مایوس وناامیدشدند.انشالله معاون جدیدسیاسی برمدیران زیرمجموعه اش تجدیدنظرکند.

  3. بینام گفت:

    بله استانداری اعتبار میده و شما هم صرف مسائل فوق اخلاقی میکنی و جالبه استاندار هم کاری باهات نداره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار