مسوولان در نظام جمهوری اسلامی ایران باید خود را به روحیه بسیجی مجهز نمایند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119994
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۳۹
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر تقویت روحیه بسیجی در مسوولان و مدیران، گفت: خیر و برکتی که امروز در کشور می‌بینیم به یمن بسیجی‌های ماست و اگر دشمنان از ما واهمه دارند به خاطر روحیه بسیجی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی برگراز شد، اظهار کرد: اراده خداوند متعال بر این هست که تقوا بر جان افراد حاکم شود و اهل تقوا امور مردم را برعهده بگیرند و برای تحقق این وعده الهی پیامبران را برای ما مبعوث کرده‌اند.

وی با بیان اینکه پیامبران برای اداره کل جوامع انسانی برنامه ارائه کرده اند، افزود: مستکبران واهمه دارند که مستضعفان اداره جهان را براساس تقوا برعهده بگیرند.

نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: غیرت انسانی ما را مکلف می‌کند تا در این راه مستضعفان، مسلمانان و حتی غیر مسلمانان را همراهی کنیم.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: گاهی از یک اصطلاح سیاسی جدیدی به نام دوقطبی صحبت می‌شود؛ این دوقطبی شدن شعار انگلیسی هاست که “تفرقه بینداز و حکومت کن”.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه خوشبختانه در جامعه ولایی چیزی به عنوان دو قطبی وجود ندارد، ابراز کرد: باید دوقطبی را بین حق و باطل، ایمان و کفر، مستضعفان و مستکبران تعریف کنیم.

وی تصریح کرد:  میان مومنین این دوقطبی‌ها وجود ندارد و کسانی هم که به این جریان‌ها دامن می‌زنند در واقع منافقین هستند و باید توجه داشت که این مسائل از فتنه گری دشمنان و منافقان سرچشمه می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در قزوین خاطرنشان کرد: مردم فتنه گران را میشناسند و به خوبی می‌توانند آن‌ها را به سزای اعمالشان برسانند؛ وقتی عده‌ای از جامعه ایمانی فاصله بگیرند دچار رفتار منافق گونه خواهند شد.

آیت الله عابدینی ادعان داشت: دست یکدیگر را می‌گیریم تا اراده ی الهی محقق شود و بتوانیم جامعه‌ای به عنوان الگو و نمونه برای دیگران داشته باشیم.

امام جمعه قزوین  یادآورشد: مردم دنیا علی رغم تبلیغات مسموم دشمن علیه ایران اسلامی به این مهم واقف می‌شوند که جامعه اسلامی بهترین الگو برای بشریت است.

وی با اشاره به گرامیداشت سالروز تاسیس بسیج ابراز کرد: باید توجه داشت که بسیجی بودن یعنی دارای تفکر و رفتار بسیجی بودن؛ یک بسیجی از هیچ کس و هیچ چیز واهمه و ترس ندارد.

ناجوانمردی و خیانت‌هایی که در جامعه داریم از نداشتن روحیه بسیجی سرچشمه می‌گیرد

نماینده ولی فقیه در قزوین با بیان اینکه یک بسیجی به خودباوری و خداباوری ایمان دارد، گفت: امام خمینی(ره) با توپ و تانک انقلاب اسلامی را به پیروزی نرساند بلکه با اندیشه بسیجی به این مرحله کنونی رسیده است.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: مقام معظم رهبری انقلاب را از مرزهای ایران اسلامی عبور دارد و در یمن، بحرین و غزه و حتی در کشورهای غیر اسلامی زمزمه حضور ایجاد کرد یعنی تفکر بسیجی و اقدام و عمل را فراهم کرد.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: همه مسلمان اعم از مرد و زن بسیجی باید روحیه انقلابی، شجاعت و امانت را در خود تقویت کنند و باید باور کنیم هر مسلمانی در هر شرایطی اگر به دستورات قرآن رفتار کند، یک بسیجی است.

وی با بیان اینکه نمی‌شود بسیجی بود و مسلمان نبود ادامه داد: مسوولان ما در نظام جمهوری اسلامی باید بسیجی باشند چراکه بسیجی بودن همگانی و در مسوولین قطعی است.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: خیر و برکتی که امروز در کشور می‌بینیم به یمن بسیجی‌های ماست و اگر دشمنان از ما واهمه دارند به خاطر روحیه بسیجی است.

آیت الله عابدینی افزود: ناجوانمردی و خیانت‌هایی که در جامعه داریم از نداشتن روحیه بسیجی سرچشمه می‌گیرد و اگر کسی خیانت و اختلاس می‌کند بسیجی نیست و به اسلام عمل نکرده است.

وی در پایان انفجار رخ داده در عراق را فاجعه‌ای غم انگیزی دانست و افزود: این ضایعه بزرگ را به خانواده‌های آنان تسلیت و خواهان صبر و اجر برای آنان هستیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار