مسوولان نباید در برابر مشکلات احساس ناتوانی کنند/ استاندار باید در خدمت مردم باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146542
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۱۰
وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار جدید قزوین:
شاخص : وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار قدیم و جدید قزوین گفت: مسوولان نباید در برابر مشکلات احساس ناتوانی کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید قزوین که عصر امروز در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد اظهار کرد: از این تغییر و تحولات باید در جهت تعالی، اجرای فرامین الهی و خدمت به مردم بهره ببریم.

وی با بیان اینکه همه پدیده های عالم هستی با هم در ارتباط هستند افزود: انسان به عنوان برگزیده عالم هستی، مرکز قدرت تغییر در جهان به لطف الهی است.

وزیر کشور ابراز کرد: اگر میخواهیم خدا را بشناسیم باید ابتدا به شناخت خود برسیم زیرا با معرفت می توان کارهای دشوار را هم انجام دهیم.

این مقام مسوول در ادامه گفت: امام راحل(ره) به عنوان یک انسان کامل و باشهامت؛ یک تنه مقابل استکبار جهانی ایستاد و انقلاب اسلامی را به بار نشاند.

رحمانی فضلی عنوان کرد: ما باید جمهوری اسلامی ایران را در مسیر تعالی بشریت و آزادگی تغییر دهیم و این توان در وجود ما قرار داد؛ کافی است این توانایی به منصه ظهور برسد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که به عنوان مسوول در نظام به مردم خدمت می‌کنند مسؤولیت سنگین تری بر عهده دارند و باید پاسخگوی مطالبات ملتی که آن‌ها را انتخاب کرده‌اند، باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه هر کاری امکان پذیر است یادآور شد: مسئولانی که خود را مدعی پیرو راه امام و شهدا می‌دانند نباید در مقابل مشکلات کم بیاورند و احساس ناتوانی کنند.

این مقام مسوول با تاکید بر برقراری عدالت اجتماعی گفت: استاندار قزوین باید از ظرفیت‌های علمی مدیران و سرمایه‌های مردم استفاده کند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: نباید در کشور بیکاری وجود داشته باشد و کسی گرسنه سر بر بالین بگذارد.

وی افزود: فکر مسوولان باید ۲۴ ساعته به دنبال حل دغدغه‌های مردم باشد و استاندار باید نقش هماهنگ کننده و برقرار کننده تعامل در استان داشته باشد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه مردم حق بزرگی بر گردن ما مسوولان دارند خاطرنشان کرد: استاندار موظف است دلسوزانه و صبورانه در خدمت مردم باشد و صادقانه رفتار کند.

این مقام مسوول ابراز کرد: اگر مسوولان با شجاعت و صداقت با مردم رفتار کنند آن‌ها هم رفتاری صادقانه با او خواهند داشت؛م شکل این است که هر کسی خود را محور حق می‌داند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: نماینده ولی فقیه باید سایه حمایت و نصیحت را بر سر همه طیف‌های استان داشته باشد.

وی جایگاه ریاست جمهوری برای همه مردم دانست و تشریح کرد: توصیه رییس جمهور همیشه بر این است که باید انتخاب ها بر اساس عدالت و شایسته سالاری باشد.

وزیر کشور گفت: استان قزوین در حوزه همکاری و همدلی عملکرد خوبی داشته و من طی این چهار سال مشکلی در آن ندیده‌ام.

این مقام مسوول اضافه کرد: استاندار سابق قزوین با توجه به تجربه‌های فراوانی که در زمینه های مختلف دارد توانست خدمات چشمگیری را در این استان ارائه نماید.

رحمانی فضلی بیان کرد: ایشان در صحبت تلفنی که با من داشتند خواستار ادامه خدمت در قزوین بودند.
این مقام مسوول ادامه داد: ما بر اساس نسبیت‌ها تصمیم‌گیری می‌کنیم و برخی الویت‌هایی به وجود می‌آید که مجبوریم حتی اصول را هم نادیده بگیریم.

وی عنوان کرد: آقای همتی با توجه به تجربیات و نیروی جوان مدیریتی می‌تواند در منطقه هرمزگان و شرایط خاصی که دارد به نظام خدمت کند.

وزیر کشور در پایان افزود:  آقای زاهدی با توجه به تجربه‌های استانداری که در استان‌های مختلف بر عهده داشته است قطعا به سرعت در امور استان قزوین مسلط خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار