دریافتی‌های خارج غیرقانونی در ادارات از جمله عناوین مجرمانه است
کد خبر: 122034
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به اینکه مدیران و مسوولان نباید به مردم جفا کنند گفت:برخی بانک‌ها با سخت گیری‌ در ارائه تسهیلات، گلوی تولیدکننده‌ها را گرفته و فشار می‌دهند تا خفه شوند.

.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در نوزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که عصر روز گذشته در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی استان برگزار شد با اشاره به اینکه دولت حمایت از تولیدکنندگان داخلی را در دستور کار قرار داده، اظهار کرد: امر تولید یک ارزش همه جانبه در نظام جمهوری اسلامی ایران است و مسوولین نباید بار اضافی بر دوش این افراد و جامعه بگذارند.

وی با بیان اینکه استقلال اقتصادی یکی از ابعاد مهم استقلال کشور است، افزود: تولید و تولید کننده از سرمایه‌های عظیم کشور هستند که اگر بر اثر بی توجهی دچار دلسردی شوند، دولت مجبور به خام فروشی و واردات کالا خواهد شد.

همتی تاکید کرد: اگر یک دستگاه اداری در ارائه خدمات به واحدهای تولیدی از قبیل نرخ، نوع عقد قرارداد و یا دریافت سود و به طور کلی هر دریافت و پرداختی خارج از چارچوب قانون انجام دهد، دچار تخلف محرز شده و نیاز به بازرسی دقیق دارد.

استاندار قزوین در ادامه گفت: تمام دریافتی‌های ادارات دولتی اگر بر خلاف ماده و قانون باشد، عناوین مجرمانه به خود می‌گیرد و باید به خزانه بازگردد.

این مقام مسوول تصریح کرد: این نوع از دریافتی‌ها خلاف حقوق شهروندی و سیاست‌های دولت تدبیر و امید است؛ دستگاه‌های اجرایی و مسوولان در هر منصبی که هستند نباید به مردم جفا کنند.

نماینده دولت تدبیر و امید در قزوین اضافه کرد: به تعویق انداختن امورات، دریافت وجوهات غیرقانونی و اختلاس از جمله موارد فساد اداری است.

وی اذعان داشت: مردم باید جرات پیدا کنند تا اینگونه تخلفات را با ما و اداره‌های نظارتی در میان گذارند و این اعتماد و اطمینان را به آن‌ها می‌دهیم که مطمئن باشند هیچ خطری آنان را تهدید نخواهد کرد.

استاندار قزوین ابراز کرد: بانک‌ها با سخت گیری‌هایی که در ارائه تسهیلات به واحدهای نیمه فعال دارند گلوی تولید کننده‌ها را گرفته و فشار می‌دهند تا خفه شوند.

همتی عنوان کرد: مصرانه خواهشمندم برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در بحث تولید اجازه دهیم این واحدها به حیات مجدد اقتصادی بازگردند و تا جایی که امکان دارد به فرماندهان این کارزار اقتصادی، سخت نگیریم.

نماینده دولت در قزوین با اشاره به حقوق شهروندی اظهار کرد: عقل، تجربه، علم ثابت کرده که عدالت باید در پرتو قانون و یکسان برای همه باشد.

این مسوول در پایان افزود: همه مکلف و موظف هستیم به قانون احترام بگذاریم و ذره بین نظارتی همواره باید بر روی مسوولان و متولیان امر قانون باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مسوولان و مدیران نباید به مردم جفا کنند/ شهروندان تخلفات ادارات را گزارش دهند/ برخی بانک‌ها گلوی تولیدکنندگان داخلی را گرفته‌اند تا خفه شوند!”

  1. صادق زاده گفت:

    جناب استاندار محترم لطفا سری هم به پیامها در ارتباط مستیم بزنید در سایتتان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار