مسوولان پیشرفت و نوآوری کشور را درگیر بازی‌های سیاسی نکنند/ دولت نیاز به چابک سازی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149155
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
رییس سازمان ملی استاندارد ایران:
شاخص : رییس سازمان استاندارد ایران گفت: اگر در کشور به دنبال جریان‌های سیاسی و جناح بازی باشیم دیگر به فکر تحول نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران در آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان قزوین که در سالن اجتماعات علوم پزشکی برگزار شد اظهار کرد: استاندارد در گذشته فقط منحصر به حوزه کالا بود اما در ۳۰ سال اخیر این رویکرد فرایند محور شده است.

وی با اشاره به مصوبات دولت در زمینه استاندارد افزود: امروز هر کالایی که تولید و هر خدماتی که در کشور ارائه می‌شود باید استاندارد داشته باشد.

این مسوول با بیان اینکه مدیریت کیفیت در همه امور باید رعایت شود ابراز کرد: حتی حقوق شهروندی و زندگی مردم باید بر اساس کیفیت باشد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: سرعت و نوآوری در عرصه خدمت و تولید، قیمت محصول و برخورداری از استانداردها نیز حقوق مشتریان است که باید رعایت شود.

پیروزبخت تاکید کرد: ما می‌خواهیم مشاور و همراه صنعتگران و تولیدکنندگان در مسیر ارائه محصولات باکیفیت باشیم و قصد اختلال در این حوزه را نداریم.

وی با اشاره به شعار روز جهانی استاندارد مبنی بر “استانداردها شهرها را هوشمندتر می‌کند” گفت: شعار روز جهانی استاندارد فقط هوشمندی نیست و حتما باید همراه با چابکی باشد.

این مسوول در ادامه تاکید کرد: باید به دنبال دولت الترونیک باشیم تا خدمات و محصولات در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت به مشتریان ارائه شود.

وی یادآور شد: امسال جمله “ذهن باز تحول می آفریند” در مجمع بین الملل ایزو به عنوان سرلوحه کارها و برنامه‌ها قرار گرفت.

پیروزبخت با بیان اینکه این جمله هم باید در کشور ایران مورد توجه قرار گیرد تصریح کرد: اگر در کشور به دنبال جریان‌های سیاسی و جناح بازی باشیم دیگر به فکر تحول نخواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه باید فراتر از تصور و فکر عمل کنیم تا به بالاترین نقاط دست یابیم تشریح کرد: در یک سال اخیر در نظام بین المللی اعتبار بخشیگواهی نامه های موادغذایی ایران قابل قبول در ۷۰ کشور شده است.

رییس سازمان استاندارد ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایران در بحث تعیین حلالیت محصولات هم وارد شده و گواهی نامه حلال را دریافت خواهیم کرد.

این مسوول عنوان کرد: قزوین باید از ظرفیت گردشگری خوبی که دارد بیشتر استفاده کند چراکه می‌تواند فرصت قابل توجهی برای ارائه خدمات توریستی استاندارد باشد.

رییس سازمان استاندارد کشور در پایان افزود: با تعاملی که با استاندار صورت گرفت قرار است یک زمین جهت احدث پژوهشکده منطقه ای در استان قزوین اختصاص یابد که می‌تواند پل ارتباطی میان صنعتگران این استان و پژوهشکده بنیادی باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار