مسوولین از عهدشکنی آمریکا در برجام درس عبرت بگیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148572
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس:
شاخص : نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان بی پایه و اساس ترامپ به ضرر کشور آمریکا است گفت: مسوولین باید بدانند که آمریکا در هیچ زمان و مکانی قابل اعتماد نیست.

روح‌الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص نیوز؛ با بیان اینکه آمریکا همیشه در راس دشمنان دین اسلام، نظام و انقلاب قرار دارد اظهار کرد: سخنان ترامپ در مورد ملت و کشور ایران یاوه گویی است.

وی با اشاره به اینکه هر حرکت کوچکی از دشمن توسط مسوولین کشور رصد می‌شود افزود: قطعا این تهمت‌ها و تهدیدها از سوی دولت، ملت و نیروهای مسلح ایران اسلامی بدون پاسخ نخواهد ماند.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: رییس جمهور آمریکا، نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مورد هجمه قرار می‌دهد در حالی که خود آن‌ها عمل اصلی آتش افروزی و تروریست در جهان هستند.

بابایی صالح اضافه کرد: امروز سپاه پاسداران تنها پناهگاه و حامی مظلومان و مستصعفان جهان در مقابل ظلم و کشتار آمریکایی‌ها به ویژه گروه‌های تکفیری و داعش در کشورهای اسلامی همچون عراق و سوریه است.

این نماینده مجلس با تصریح بر اینکه سپاه پاسداران حافظ استقلال و امنیت کشور است گفت:جمهوری اسلامی ایران هیچ هراسی از تهدیدها و تحریم‌ها ندارد و از همه مسلمانان و مظلومان در هر نقطه‌ای از جهان که فریاد کمک‌خواهی سر دهند، حمایت می‌کنیم.

سخنان بی پایه و اساس ترامپ به ضرر کشور آمریکا است

وی با اشاره به اینکه سخنان بی پایه و اساس ترامپ به ضرر کشور و نظام آمریکا است عنوان کرد: امروز حتی متحدین آمریکا هم با موضع‌گیری‌های ترامپ علیه ایران مخالفت می‌کنند چراکه این نوع حماقت‌ها منافع آن‌ها را به خطر خواهد انداخت.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرکت‌های آمریکا موجب تضعیف و تزلزل چهره این کشور در مجامع بین‌المللی می‌شود گفت: مسوولین ارشد کشور باید با قاطعیت در مقابل آمریکا بایستند و بدانند که آمریکا در هیچ زمان و مکانی قابل اعتماد نیست.

بابایی صالح در ادامه تشریح کرد: دنیای امروز دنیای گفتمان و همکاری با کشورهای دیگر در جهت پیشرفت‌ ملت‌ها است اما هیچگونه صداقت و حرکت مثبتی در این ۴ سال از آمریکا ندیده‌ایم و این رفتارها ثابت کرد که قابل اعتماد نیست و نخواهد بود.

برجام بدون آمریکا مفهومی ندارد

این نماینده مجلس با بیان اینکه مسوولین باید از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عدم اعتماد به آمریکا درس بگیرند افزود: تمام ارگان‌ها و مردم باید مثل همیشه در صحنه آماده باشند.

وی با بیان اینکه برجام بدون آمریکا مفهومی ندارد تصریح کرد: برجام بدون آمریکا را قبول ندارم چراکه سایر کشورهای عضو برجام تحت سلطه آمریکا بوده و نمی‌توانند به طور مستقل درمورد قرارداد برجام اظهار نظر و تصمیم‌گیری داشته باشند.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس تاکید کرد: ایران اسلامی تنها کشوری است که در دنیا قدرت نه گفتن در مقابل آمریکا را دارد که خود امریکا هم بر آن واقف بوده و این مسئله خشم آن‌ها را برافروخته است.

بابایی صالح تصریح کرد: دولتمردان باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و در زمینه اشتغال و تولید داخلی و عدم وابستگی به نفت اقدام کنند؛ مسوولین ما قطعا می‌توانند به شرط اینکه بخواهند و کار کنند.

وی در پایان با بیان اینکه به کارگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری تمام مشکلات را حل می‌کند افزود: امروز از هر زمان دیگری باید تحت امر فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم و اجازه تحقق اهداف دشمنان را ندهیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار