مسئولین دانشگاه باید خادم  تشکل‌های اصیل دینی و دانشجویان انقلابی باشند
کد خبر: 110199
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۱۹
مدیر حوزه علمیه قزوین:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: مسوولین دانشگاه باید خادم تشکل‌های اصیل دینی و دانشجویان انقلابی باشند؛ این جنبش‌ها دلسوز نظام و ملت هستند باید زمینه را برای اظهارنظر آن‌ها فراهم کرد.

حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص،  با اشاره به شکایت فرمانداری قزوین از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام‌خمینی(ره)، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری، گفتمان امام راحل و خط ولایت باید حرف اول را در نظام دانشجویی و مسوولین در دانشگاه‌ها را بزند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، افزود: کرسی آزاد اندیشی به این معنی است که به همه فرصت داده شود تا حرف و عقیده خود را مطرح کنند.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: نباید اجازه توطئه و فتنه‌گری به کسانی که می‌خواهند تفکر باطل خود را به جامعه تزریق و ترویج کنند داده شود.

این مسؤول در ادامه گفت: مسوولین دانشگاه باید خادم تشکل‌های انقلابی و حزب الهی باشند؛ این تشکل‌های دانشجویی در واقع دلسوز نظام و ملت هستند و باید زمینه را برای اظهار نظر آن‌ها فراهم کرد.

عباسی ضمن محکوم کردن جریان‌های فتنه‌جویانه در دانشگاه‌های استان، اذعان داشت: اگر حرکت‌های خلاف اسلام  و ارزش‌های انقلابی در فضای دانشگاه رخ دهد بدون شک از نظر مردم محکوم است چراکه دانشگاه مکانی مقدس و چشم بینای جامعه است.

وی در پایان با بیان اینکه مسوولین باید در مقابل اظهار نظرها و انتقادات همواره آستانه تحمل خود را افزایش دهند گفت: مطالبه‌گری در مسائل مختلف کشور حق دانشجویان است، بی تردید انتقادهای سازنده این قشر می‌تواند گره‌گشای مشکلات کشور باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار