مسوول دولتی در قزوین به جرم هتاکی به ائمه اطهار(ع) دستگیر شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 115586
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
دادستان قزوین:
شاخص : یکی از مسئولان دولتی توهین کننده به ائمه اطهار(ع) و روحانیت در قزوین بازداشت شد.

به گزارش شاخص، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی ضمن اعلام خبر شناسایی و دستگیری عامل هتاکی به ائمه اطهار(ع) و روحانیت در شبکه‌های اجتماعی به فارس، اظهار داشت: فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به هتک حرمت ائمه اطهار(ع) و روحانیت کرده بود شناسایی و دستگیر شد و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

وی ادامه داد: این فرد که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار و بازنشر مطالب موهن کرده بود با نظارت جدی دادستانی قزوین شناسایی و دستگیر شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: سیستم قضایی در استان قزوین با گسترش شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، نظارت خود را نیز در این عرصه گسترده کرده و به صورت جدی و دقیق بر رفتارهای این فضا نظارت می‌کند.

مقام عالی قضایی در استان قزوین تبیین کرد: بی‌تردید وقوع جرم در فضای مجازی نیز همانند فضای واقعی مورد برخورد قانونی قرار گرفته و قانون در این زمینه مجازات لازم را در نظر گرفته است.

صادقی نیارکی تصریح کرد: لازم است تا افراد ضمن هوشیاری و همچنین آگاهی نسبت به بازنشر مطالب در فضای مجازی با دقت و همچنین هوشیاری کامل اقدام کنند، چراکه بازنشر مطالب مجرمانه نیز از چشم قانون پنهان نخواهد ماند.

گفتنی است، فرد بازداشت شده که در اتاق صنعت قزوین عضویت داشته است چندی قبل نسبت به انتشار و بازنشر مطلبی در خصوص توهین به ائمه اطهار(ع) و روحانیت اقدام کرده بود که با برخورد سریع، قاطع و به موقع دادستان قزوین مواجه شد.

یادآور می‌شود، این فرد که دارای سمت‌های مدیریتی در صنعت استان قزوین و همچنین مشاور مدیریت دستگاه‌های اجرایی نیز بوده است هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و مراحل قانونی در خصوص وی در حال انجام است.

گفتنی است، دادستان قزوین در خصوص شبکه‌های اجتماعی و همچنین جرایم این فضا نیز پیش از این هشدارهای لازم را داده و در نشست‌های خبری و گفت‌وگو با خبرنگاران قوانین مربوط به برخورد مجرمان این عرصه را گوشزد کرده بود و اقدامات وی از سوی مردم این استان پیش از این مورد تقدیر قرار گرفته است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط

3 پاسخ به “مسوول دولتی در قزوین به جرم هتاکی به ائمه اطهار(ع) دستگیر شد”

 1. محمد گفت:

  خدا لعنتش کند
  توی این جامعه که افراد تحصیل کرده و متدین بیکار هستند چنین افرادی پست های مدیریتی دارند و تازه به ائمه هم توهین میکنند

 2. نصری گفت:

  وقتی ریسش مردم را ضد انقلاب میداند از کار مندش بیشتر از اینها انتظاری نیست

 3. کوتوال گفت:

  عزیز من! چرا ما عادت کردیم یک طرف به قاضی بریم؟ به صرف یه خبر تایید نشده در یک رسانه که اغلب اخبارش دیدگاه شخصی ش هست که نمی شه انگ زد و غیره. حرفای اون ادم رو که متهم به بیان این حرفا شده رو هم باید شنید و انوقت نظر داد. تازه تو مملکت که همه در خصوص دین عرق مذهبی دارن از جمله خود من، کی جرات می کنه که چیزی بگه؟ من که قبولش برام سخته.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار