مشارکت سالانه ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای اهدای خون در کشور/ صادرات خون غیر قانونی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 169642
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۸:۲۸
سخنگوی انتقال خون کشور عنوان کرد
شاخص : سخنگوی انتقال خون کشور گفت: در طول سال در سطح کشور 2میلیون و 500 هزار نفر برای اهدای خون مراجعه می‌کنند که از این تعداد تنها ۲ میلیون و 100 هزار نفر موفق به خون دهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی انتقال خون کشور در برنامه افتتاح اولین تلویرزیون شهری سازمان انتقال خون ایران در قزوین که ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: تعالی و رشد سازمان انتقال خون ناشی از همت و تعلق خاطر اهداکنندگان به این سازمان است.

وی افزود: سازمان انتقال خون مکان مقدسی است چراکه ورودی آن اهداکنندگانی است که با روحیه ایثارگری و بدون چشم داشت وارد می‌شوند و خروجی آن نیز بیماران بیمارستانی هستند.

این مسوول تصریح کرد: از ابتدای دوران خدمت شاهد موفقیت‌های بسیار سازمان انتقال خون قزوین در عرصه های مختلف فنی، تضمین و کنترل کیفیت بودم که جای خوشحالی دارد.

حاجی بیگی افزود: خوشبختانه استان قزوین در ۴ ماهه ابتدای سال بیشترین رشد اهداکنندگان مستمر را در کشور داشته است که با رشد ۱۲ درصدی همراه بوده است.

سخنگوی انتقال خون کشور ابراز کرد: ابراز کرد: اهداکنندگان مستمر به عنوان یک ارزش برای سیستم انتقال خون محسوب می‌شوند.

وی اظهار کرد: سال گذشته قزوین جزو دومین استان در رشد اهدای خون در کشور محسوب شد.

این مسوول با اشاره به باور غلط افراد به موضوع صادرات خون گفت: اهدا، صادرات و ارسال خون در تمام دنیا ممنوع است و هیچ موضوعی با این عنوان صحت ندارد.

حاجی بیگی تصریح کرد: به دلیل وجود برخی مسائل خاص هر فردی می‌تواند فقط در کشور خودش خون اهدا کند.

سخنگوی انتقال خون کشور با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر اهداکننده مستمر در سطح کشور وجود دارد، اذعان داشت: در طول سال در سطح کشور ۲۵۰۰ نفر برای اهدای خون مراجعه می‌کنند که از این تعداد تنها ۲۱۰۰ نفر موفق به خون دهی می‌شوند.

وی افزود: در جهت ارتباط مستمر با اهدا کنندگان برنامه های بسیاری پیش بینی شده که اگر زیر ساخت های لازم  فراهم شود می‌تواند به عنوان یک شبکه منطقه ای بین استان های دیگر واقع شود و با برنامه ریزی مناسب ارتباطات را با اهداکنندگان مدیریت کنیم.

وی در انتها گفت: امیدوارم بتوانیم  با فراهم ساختن زمینه های لازم در ارتقای سلامت کشور تاثیر گذار باشیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار