مشاهیر هر جامعه فرهنگ‌ سازان آن ملت‌ هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119948
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: فرهنگ زیرساخت هر تحولی است و مشاهیر نیز به عنوان فرهنگ سازان و مروجان هر ملتی نقش اساسی در انتشار فرهنگ جامعه دارند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در کنگره دو سالانه شعر آئینی واعظ قزوینی که پیش از ظهر امروز در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به حماسه آفرینی زائران اربعینی اظهار کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری این حماسه یکی از نعمت‌ها و پشتوانه‌های عظیم این انقلاب و نظام است.

وی با توجه به سالروز تاسیس بسیج مستضعفان اذعان داشت: در عرصه فرهنگی نیازمند حضور بسیجیان هستیم و همه فعالان حوزه هنر و فرهنگ که در خدمت انقلاب‌اند همانند بسیجیان دفاع مقدس هستند.

استاندار قزوین با بیان تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود: دولت تمامی امکانات را برای به سرانجام رساندن منویات رهبری بسیج کرده و همه این‌ اقدامات نیازمند روحیه بسیجی است.

این مسوول تصریح کرد: قزوین دیار هنرهای هفت‌گانه، نقطه اتصال تمدن‌های بزرگ تاریخی و هنرهایی همچون منیاتور، معماری، خطاطی، تعزیه خوانی و خاستگاه هزاران عالم و اندیشمند بوده است.

همتی درخصوص خصایص اخلاقی واعظ قزوینی ابراز کرد: واعظ قزوینی در نهایت زهد همواره با پند، اندرز و مهربانی حکمرانان را به درستی راهنمایی می‌کرد از این رو باید ابعاد شخصیت و آثار وی را به وسیله فعالان فرهنگی ترویج دهیم.

وی عنوان کرد: فرهنگ زیرساخت هر تحولی است و مشاهیر نیز به عنوان فرهنگ سازان و مروجان هر ملتی نقش اساسی در انتشار فرهنگ جامعه دارند.

استاندار قزوین با بیان اینکه برنامه‌های بزرگداشت مشاهیر و دانشمندان نباید حالت فرمایشی پیدا کند، تصریح کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی غرب، ضرورت پرداختن به مفاخر و شخصیت‌های فرهنگی ارزش چنین مراسمات را دو چندان می‌کند.

این مسوول یادآور شد: از آنجا که حوزه فرهنگ خروجی ملموسی ندارد برخی عرصه فرهنگ و هنر را هزینه‌بر می‌دانند در حالی که این تصور اشتباهی است و باید در برنامه‌ها گنجانده شود.

همتی در پایان افزود: دانشگاه‌ها، مراکز علمی و رسانه‌های جمعی می‌تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ بویژه برای نسل امروز داشته باشد و مدیران دستگاه‌ها و اهالی فرهنگ باید اتاق فکری برای تصمیمات فرهنگی راه‌ اندازی کنند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار