مشترکان تلفن‌ همراه مراقب کلاهبرداران پیامکی باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55826
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۱۰
رئیس پلیس فتای استان:
شاخص : رئیس پلیس فتای استان قزوین گفت: اخیراً پیام‌هایی با عناوین شما برنده شده‌اید ارسال می‌شود که این پیامک‌ها صرفاً با قصد کلاهبرداری صورت می‌گیرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی مختاری نسب با بیان اینکه مشترکان تلفن همراه مراقب کلاهبرداران پیامکی باشند، اظهار کرد: اخیراً پیام‌هایی با عناوین شما برنده شده‌اید به برخی از مشترکین تلفن همراه ارسال می‌شود که هیچ کدام واقعیت ندارد و این پیامک‌ها صرفاً با قصد کلاهبرداری صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس فتای استان قزوین با اشاره به اینکه چهار مشخصه از حساب‌های بانکی اهمیت ویژه‌ای دارد، عنوان کرد: افراد باید چهار مؤلفه cvv2، تاریخ انقضاء، رمز عبور و شماره ۱۶ رقمی کارت‌های عابر بانک خود را حفظ کنند و به هیچ عنوان این اطلاعات را به شخص دیگری انتقال ندهید.

این مسئول با بیان اینکه برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی یکی از مشکلات عمده سوء استفاده‌های اینترنتی در قزوین است، تصریح کرد: افراد باید از اطلاعات خصوصی و بانکی خود حفاظت کنند و اطلاعات خود را به هیچ شخصی ندهند تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود.

مختاری نسب با اعلام اینکه ۸۵ درصد جرائم اینترنتی در قزوین از طریق آشنایان نزدیک رخ می‌دهد، توصیه کرد: افراد مراقب اطلاعات خصوصی خود باشند و اطلاعات‌شان را برای جلوگیری از کلاهبرداری در اینترنت به روز رسانی کنند چون دنیای اینترنتی همواره در حال تغییر و تحول است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار