مشمولان غایب برای فرار از اضافه خدمت تنها امروز فرصت دارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158074
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
شاخص : مشمولان غایب تنها امروز فرصت دارند تا برگه اعزام به خدمت سربازی خود را از دفاتر پلیس +10دریافت و مشمول بخشودگی شوند.

به گزارش شاخص نیوز؛ سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: مشمولان غایب تا بیست و دوم بهمن ماه امسال مهلت دارند با تعیین تکلیف وضعیت خدمتی از بخشش اضافه خدمت بهره‌مند شوند.

مشمولان غایب تنها امروز فرصت دارند تا برگه اعزام به خدمت سربازی خود را از دفاتر پلیس +۱۰ دریافت و مشمول  بخشودگی شوند.

فرد غایب از یک روز تا چند سال هم که غیبت داشته باشد در شمول این بخشودگی قرار خواهد گرفت .در غیراینصورت اضافه خدمت ناشی از غیبت برابر قانون به آنان تعلق می گیرد.

سازمان وظیفه عمومی چند سالی است که تسهیلات بخشش اضافه خدمت را برای مشمولان غایب در نظر گرفته تا بتوانند با بهره گیری از آن روال قانونی سربازی را طی کنند و هیچ برنامه ای برای شناسایی آنها مدنظر وظیفه عمومی نیست و ثبت نام آنها تنها برای دریافت اطلاعات آنها به منظور در نظر گرفتن شرایط بخشش برای آنها است.

مشمولان غایب توجه داشته باشند این مهلت قابل تمدید نیست.

مشمولان غایب چه کسانی هستند؟

«مشمولان غایب چه کسانی هستند؟ بر اساس توضیح سازمان وظیفه عمومی، مشمولان خدمت وظیفه عمومی چنانچه برای رسیدگی یا اعزام برای طی دوره ضرورت در مهلت یا موعد مقرر خود را معرفی نکنند، همچنین مشمولانی که معافیت موقت دریافت کرده‌اند و پس از پایان مدت اعتبار، ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی خود را معرفی نکنند، غایب شناخته می شوند که اضافه خدمت به آنها تعلق می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار