منتظر فرشته‌ نجات از آسمان برای حل و فصل مسائل استانی نباشید
کد خبر: 121321
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به اینکه ما مسوولان با محبوس کردن خود در اتاق های مدیریتی نخواهیم توانست مشکلات حوزه تولید را برطرف کنیم گفت: به طور یقین فرشته‌ای از آسمان هبوط نخواهد کرد تا مسائل استانی را حل و فصل نماید.

.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، بیست و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، عصر روز گذشته به ریاست فریدون همتی استاندار قزوین و با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد.

فریدون همتی در این جلسه گفت: برای اینکه بتوانیم مدیریت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را در قزوین به بهترین نحو انجام دهیم باید بدانیم که اقتصاد مقاومتی عاملی درون‌زا، برون‌گرا، فرصت‌ساز، انعطاف‌پذیر و امری جهادی است که در آن تولید کننده، دولت و مردم سه ضلع آن هستند که هریک نقش ویژه و اساسی دارند.

وی با بیان این نکته که اقتصاد مقاومتی بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری، اقتصادی پویا، درون‌زا و برون‌گرا است افزود: بدون مشارکت مدیران تصمیم گیر و تاثیرگذار و نقش آفرینی اقشار مختلف نمی‌توان شاهد تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری در جامعه بود.

وی یادآوری کرد: شعار ملت ایران همواره استقلال و آزادی بوده و خواهد بود؛ ظهور و بروز استقلال باید در عرصه های اقتصادی نیز صورت پذیرد؛ اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردم محور و برمبنای کار جهادی است.

استاندار قزوین تاکید کرد: هریک از مدیران استانی باید خود را بعنوان نماینده هیئت دولت، مسوول حل مسائل استان و موظف به تامین نیازهای مردم ؛ فرشته ای از آسمان هبوط نخواهد کرد تا مسائل استانی را حل و فصل کند.

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

فریدون همتی ایجاد فضای سهل در حیطه کسب و کار برای تولیدکنندگان را یکی از وظایف مدیران دستگاههای اجرایی برشمرد و ابراز کرد: در راستای تحقق تولید موثر در استان باید فضای تشویقی و ایجاد علاقه مندی فراهم شود و حتی المقدور قانون های دست و پاگیر از جلوی راه تولیدکنندگان حذف شود.

وی افزود: مدیران شهرک های صنعتی، مسوولان حوزه برنامه ریزی و بودجه، سازمان صنعت و معدن و تجارت و همچنین مسوولان نظارتی وظیفه دارند اقدام جدی در راستای حل موانع پیش روی تولید و تولیدکنندگان استانی را در دستور کار قرار دهند.

همتی در ادامه صحبت های خود از مدیران جهاد کشاورزی خواست تا احساس مسئولیت و جدیت در حوزه صادرات استانی و ملی را تقویت نمایند.

وی در ادامه افزود: در بخش های مختلف باید مطالعه و پیگیری های لازم صورت پذیرد و از تمام ظرفیت های موجود در استان در چرخه های تولید، مصرف و بازاریابی استفاده شود تا شاهد بهره‌وری بیشتر باشیم.

وی در خاتمه یادآوری کرد: ما مسوولان با محبوس کردن خود در اتاق های مدیریتی نخواهیم توانست مشکلات حوزه تولید را برطرف کنیم؛ باید بدانیم چشم رهبری، مردم و رئیس جمهور به دستان ماست، نگذاریم تصمیمات و کارها بر روی زمین بماند.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار