مشکلات معیشتی و بیکاری زندگی مردم‌ را با مشکل روبرو کرده‌است/ تعلل دولت در رسیدگی به نابسامانی‌ها قابل قبول نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 169934
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۳:۲۱
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : مام جمعه موقت قزوین گفت: بی ثباتی در قیمت ها همه را به ستوه آورده است اما چرا دولت در رسیدگی به این نابسامانی ها تعلل می‌کند. 

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام علی قابل امام جمعه موقت قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی (ص) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تقوا راه رستگاری است که امیدواریم خداوند متعال مسیر پاکدامنی و خداترسی را برای ما مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به ایام حج افزود: پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت (ع) راه حقیقت و بهشت را به مردم نشان می‌دهند؛ نباید سلایق شخصی را در دین به کار برد بلکه باید اوامر الهی را به کار بست چراکه راه تقوا است.

امام جمعه موقت قزوین ابراز کرد: امروزه دشمن تلاش می‌کند تا کودکان و نوجوانان را با دین و معارف اسلامی غریبه کند لذا از متولیان فرهنگی و روحانیون درخواست می‌کنیم تا از فرصت اوقات فراغت تابستانی استفاده کرده و با برگزاری کلاس‌های بصیرتی کودکان را با مساجد آشتی دهند.

قابل خاطرنشان کرد: از آموزش و پرورش هم میخواهیم تا برای تدریس دروس دینی از طلاب استفاده کنند چراکه به معارف دینی آشنایی بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه تقوا انسان را از هر آنچه که او را به اسرات گرفته است،آزاد می‌کند گفت: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند؛ تقوا هر کسی که طالب حقیقت هستند را نجات می‌دهد.

قابل خاطرنشان کرد: مردمی که به رهبری شیخ فضل الله نوری برای مشروطیت قیام کردند بر اثر تبلیغات مسموم دشمن از جمله انگلیس؛ از او روی برگردانند.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به سالروز تنفیذ ریاست جمهوری شهید رجایی یادآور شد: حیله منافقین این شخصیت بزرگ را از ما گرفت.

وی خاطرنشان کرد: دوازدهم مردادماه سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که از خصایص این شورا موقعیت شناسی و زمان شناسی است

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به پیشنهاد شیطنت آمیز مزاکره با آمریکا در روزهای اخیر گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند؛ مومن دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود اما گویا عده‌ای از زمزمه مزاکره با آمریکا ذوق زده شده‌اند.

قابل یادآور شد: ما بارها با آمریکا مذاکره کرده‌ایم اما آن‌ها هیچ‌گاه به تعهدات خود عمل نکردند و شاهد سرنوشت برجام هستیم که به گفته خود مذاکره کنندگان این قرارداد با نفس مصنوعی روی پا است.

وی تصریح کرد: عده ای از مذاکره بی‌قید و شرط ترامپ قند در دل‌شان آب شده است و این در حالی است که طبق گفته روزنامه های غربی رئیس جمهور آمریکا در طول ریاست جمهوری خود ۴هزار و ۲۲۹ دروغ گفته است؛ آیا چنین شخصی قابل اعتماد است؟

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: وزیر خارجه آمریکا برای این مذاکره شرط کرده است که ایران نباید هیچ نقشی در سیاست خارجی خود در منطقه داشته باشد و در سیاست‌های داخلی هم هر آنچه که آمریکا می‌گوید انجام دهد.

وی ابراز کرد: هدف کوتاه مدت آمریکا ایجاد جنگ نظامی در ایران است، هدف میان مدت او ایجاد تنگناهای اقتصاد و معیشت مردم است و در بلند مدت هم فروپاشی اصل نظام اسلامی را هدف گرفته است.

قابل با اشاره به نابسامانی‌های اقتصادی در کشور و خطاب به مسئولین تاکید کرد: معیشت مردم دوچار مشکل شده و بیکاری نفس آن‌ها را تنگ کرده است.

وی افزود: بی ثباتی در قیمت ها همه را به ستوه آورده است اما چرا دولت در رسیدگی به این نابسامانی ها تعلل می‌کند.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: ریاست قوه قضاییه قول داده بود که با مفسدان اقتصادی برخورد کند اما چرا برخورد صریح و قاطع انجام نمی‌شود.

قابل گفت: مطالبه مردم برخورد جدی با محتکران و مفسدان اقتصادی و معرفی آن‌ها است.

وی در ادامه گفت: با وجود این شرایط ملتهب اقتصادی و معیشتی که مردم دارند میبینیم که نمایندگان در مجلس در پی ایجاد وزارت حفظ میراث فرهنگی هستند؛ آیا اکنون این مسئله اولویت کشور است؟

قابل با تاکید بر تکیه به توان داخلی برای حل مشکلات کشور تصریح کرد: کابینه پیر دولت نمی‌تواند این مشکلات را حل کند.

وی یادآور شد: این روزها طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس مطرح شده است که این موضوع تلخ است اما دولتمردان به این فکر کنند که چه شد کار به اینجا رسید؟

قابل خاطرنشان کرد: رئیس جمهور چندماه قبل در مصاحبه تلویزیونی خود قول داد که نرخ دلار ثابت خواهد ماند اما امروز شرایط طور دیگری شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار