ایران جانبی

» مشکلات کارگران برطرف و حقوق آنها پرداخت شود / مدیران بر اساس شایستگی انتخاب شوند
کد خبر: 195174
تاریخ انتشار: 5 سپتامبر 2019 - 4:49
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: حمایت از کارگران و جامعه کارگری باید با جدیت دنبال شود و حقوق و امنیت شغلی آنها به بهترین شکل تامین شود تا کرامت این قشر زحمت‌کش و مهم حفظ شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه تکریم و معارفه استاندار قزوین که در دانشگاه امام خمینی (ره) درحال برگزاری است با اشاره به ایام عزاداری ماه محرم خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) چراغ هدایت است و اگر بخواهیم استوار گام بر داریم باید به آن حضرت تاسی کنیم. وی افزود: وقتی به امام حسین (ع) پیشنهاد بیعت با یزید داده شد، ایشان فرمودند تا قیامِ قیامت، مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند و این راهی‌که حضرت به ما نشان دادند، تکلیف رفاقت‌های امروز ما را نیز مشخص کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تاکید بر اهمیت «امر به معروف و نهی از منکر» بیان کرد: حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) نه‌تنها خوبی‌ها را ستایش می‌کردند، بلکه امر به خوبی‌ها می‌کردند و همچنین نه‌تنها از بدی‌ها منزجر بودند بلکه امر به پرهیز از بدی‌ها می‌کردند لذا مسئولان و آحاد جامعه باید تمام قد در مقابل بدی‌ها بایستند. وی افزود: امام حسین (ع) فرمودند من رسم ندارم از گمراهان کمک بگیرم لذا امروز نیز باید کسانی به‌کار گرفته شوند که لیاقت و شایستگی داشته باشند و از شایستگان باشند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: حضرت اباعبدالله (ع) تاکید دارند اگر دین ندارید، لااقل آزادگی و حریت داشته باشید که از نشانه‌های انسانیت است. وی خاطرنشان کرد: نباید تحت تاثیر دیگران منافع ملی و مصلحت مردم را در نظر نگیریم و اگر بر اساس منافع زیاده‌خواهان عمل کنیم، حریت و آزادگی خود را از دست داده‌ایم. وی افزود: خدا فرمود هر موقعیتی پیدا کردید نماز را اقامه کنید و این مهم رسالت همه انبیاء الهی بوده است؛ هر مسئولی تا موقعیتی پیدا می‌کند باید نماز را اقامه کند که اجرای دقیق عدالت، حمایت از مظلومان، با عظمت شمردن نمازهای جمعه و جماعت مصداق بارز اقامه نماز است.

عابدینی تاکید کرد: حمایت از کارگران و جامعه کارگری باید با جدیت دنبال شود و حقوق و امنیت شغلی آنها به بهترین شکل تامین شود تا کرامت این قشر زحمت‌کش و مهم حفظ شود. وی افزود: حمایت از کشاورزی و کشاورزان نیز تقویت شود و نقاط ضعف و قوت در این حوزه اثرگذار برطرف و تقویت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بخش دیگر سخنان خود را به حمایت از روستاها و صنایع دستی اختصاص داد و  عنوان کرد: استفاده از جوانان در رشد و توسعه استان بسیار موثر است و امام علی (ع) نیز فرموده‌اند که با جوانان مشورت کنید و البته آن‌‎را با پیران هم در میان بگذارید تا تصمیمات شما پویا و پخته شود.

وی حمایت از مظلومان و محرومان در مقابله با زیاده‌خواهان را ضروری خواند و یادآور شد: الحمدالله بساط خان‌ها در استان قزوین جمع شده است؛ اما بقایای آن‌ها هم مردم را آزار می‌دهد و باید در مقابل آن‌ها از مظلومان و محرومان حمایت شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار