مصالحه ۷۶ درصدی پرونده های قضایی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142102
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۳:۲۶
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین خبر داد
شاخص : معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین از مصالحه و سازش ۷۶ درصد پرونده‌های ارجاعی قضائی در سه ماهه اول سال ۹۶ به مرکز مشاوره آرامش و دوایر مشاوره و مددکاری مستقر در کلانتری‌های سطح استان خبر داد .

سرهنگ رضا رضایی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از مصالحه و سازش ۷۶ درصد پرونده‌های ارجاعی قضائی در سه ماهه اول سال ۹۶ به مرکز مشاوره آرامش و دوایر مشاوره و مددکاری مستقر در کلانتری‌های سطح استان خبر داد .

وی افزود:مراکز مشاوره و مددکاری با هدف ایجاد رابطه نزدیک و صمیمی بین پلیس و مردم ، شناسایی ریشه‌ها و زمینه‌های رفتار های نابهنجار و بزهکاری‌ها ، تلاش در جهت از بین بردن بسترهای بروز معضلات اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ، آگاه‌سازی جامعه به منظور افزایش توانایی‌های مقابله‌ای و ایجاد فرهنگ مشاوره در بحران‌های زندگی راه اندازی شده است.

این مقام مسئول افزود: کارشناسان مشاوره و مددکاری در راستای آموزش خانواده‌ها اقدام به برگزاری ۴۶ جلسه مشاوره فعال در مدارس، مساجد و محلات برگزار و به ۹۰۰ نفر در راستای مهارت‌های زندگی آموزش دادند.

وی با اشاره به مصالحه ۷۸ درصدی پرونده ها تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری جمعا دو هزار و ۱۹۰ نفر به مرکز مشاوره آرامش و دوایر مشاوره و مددکاری درکلانتری‌ها مراجعه و از خدمات مشاوره‌ای و مددکاری این مراکز استفاده کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین با بیان اینکه دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌های استان آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره‌ای برای شهروندان می‌باشند،خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به مرکز مشاوره و واحدهای مددکاری کلانتری‌ها در زمینه مسائل تربیتی -تحصیلی –ازدواج – خانوادگی- مددکاری و انتظامی، به طور رایگان و به صورت حضوری و تلفنی خدمات دریافت کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار