مصالحه ۸۰ درصدی پرونده‌های قضائی در مراکز مشاوره قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 182079
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۲:۲۶
معاون هماهنگ کننده استان فرماندهی انتظامی استان اعلام کرد:
شاخص : معاون هماهنگ کننده استان فرماندهی انتظامی استان از مصالحه 80 درصدی پرونده های قضائی ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس قزوین در 9 ماهه سال جاری خبر داد.

سرهنگ سید مجتبی اشرفی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در تشریح عملکرد ۹ ماهه مرکز مشاوره و دوایر مددکاری کلانتری‌ها و همچنین ضرورت خدمات مشاوره ای پلیس اظهار کرد: وظیفه پلیس بیش از آنکه یک مقابله کننده باشد یک سازمان یاری دهنده و کمک کننده به مردم است.

وی با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران پلیس در کمک به امنیت روانی جامعه افزود: خیلی از مراجعان به مراکز پلیس، آسیب دیدگانی هستند که نیازمند کمک و خدمات مشاوران پلیس بوده و مشروط به اینکه ترس، تردید و بی اعتمادی مانعی برای استعانت آنان از پلیس نباشد بر این اساس خدمات مشاوره ای پلیس نیز فعالیتی است که در آن (مشاور) به (مراجع و یا فرد آسیب دیده) کمک می کند تا به احساس بهتری دست یابد و در دراز مدت احساس آرامش بیشتری نماید و یاد بگیرد بدون نیاز به کمک به دیگران با موقعیتهای چالش ساز زندگی به طریق سازنده تری سازگار شود.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قزوین یاد آور شد: در ۹ ماهه اول سال جاری بیش از ۵ هزار و ۹۰۰ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتریها در سطح استان ارجاع شده است، که از این تعداد۴ هزارو ۴۹۷ نفر صرفا به دوایر مددکاری کلانتری‌ها مراجعه که با تلاش مشاوران و مددکاران منجر به مصالحه ۸۰ درصدی شده است.

سرهنگ اشرفی تصریح کرد: بیشتر پرونده های مصالحه شده در دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها شامل، مشکلات خانوادگی بوده که با تلاش مشاوران و مددکاران با برگزاری چندین جلسه مشاوره به مصالحه منجر شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح مشاوره فعال در جامعه مخاطب بیان داشت: این طرح از دیگر اقداماتی است که به همت کارشناسان مشاور و مددکار پلیس در جامعه هدف (مساجد-مدارس-و…) اجرا که در طی ۹ ماهه سالجاری تعداد۱۶۵جلسه آموزشی برگزار شد که ۶۶ جلسه آموزشی در سطح مدارس بوده است. که در مجموع تعداد هزارو ۹۴۷ نفر از جلسات طرح مشاوره فعال بهره مند شدند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قزوین در پایان گفت: مرکز مشاوره و دوایر مددکاری کلانتری ها در زمینه های مختلف روان شناختی، خانوادگی، فردی،حقوقی،انتظامی و غیره همه روزه در ساعات اداری به مراجعان خدمات ارائه می دهند و شهروندان در صورت نیاز به خدمات مشاوره می توانند به این مرکز مراجعه و یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۱۱۷۱ تماس و از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار