مصدومیت ۸۱ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 130743
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۴۷
رییس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین خبر داد
شاخص : رییس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین از مصدومیت 81 نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال 95 در استان خبر داد.

پیمان نامدار رییس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به آمار تکمیلی مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: طبق  آمار مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین شب گذشته با ۱۵ نفر مصدوم مواجه بودیم که ۱۰ نفر از آن‌ها به بیمارستان انتقال یافتند و ۵ مورد نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی با بیان اینکه آمار مصدومین متشکل از ۱۵ مرد و یک خانم بود، افزود: ۷ مورد سوختگی، ۵ مورد پارگی و بریدگی و ۳ مورد دیگر مصدومیت چشم و صورت داشتیم.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین در ادامه گفت: با توجه به آمار اعلام شده از سوی علوم پزشکی قزوین کل مصدومین چهارشنبه سوری استان در شب گذشته ۸۱ مورد بوده است که از این تعداد ۱۱ مورد به بیمارستان اعزام شده و ۷۰ نفر هم به صورت سرپایی درمان شدند.

این مسوول با بیان اینکه  از ۸۱ مورد آمار مصدوم حوادث چهارشنبه سوری ۶۶ نفر مرد و ۱۵ مورد خانم بودند، گفت: ۳۱ مورد از مصدومان سوختگی، ۳۳ مورد بریدگی و پارگی و مابقی مربوط به آسیب‌های وارد شده به دست و صورت است.

نامدار در خصوص آمار اعضاء آسیب دیده توضیح داد: سوختگی دست ۳۸ مورد، آسیب چشم ۲۷، صورت ۶، پا ۱۰، گردن ۲ و اندام دیگر ۴ مورد بودند و همچنین کلیه نواحی دچار آسیب ۸۸ مورد بوده است زیرا برخی از مصدومان از ۲ ناحیه دچار آسیب شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹۲ مورد مصدوم داشتیم که در سال جاری این آمار با کاهش ۱۲ درصدی همراه بوده است و در سال جاری فوتی و قطع عضو در مصدومان نداشتیم.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین گفت: مصدومان بستری شده نیز ۵۸ درصد کاهش، سوختگی‌‎ها ۲۲ درصد کاهش و درمان سرپایی ۸ درصد افزایش داشت.

این مسوول در پایان با اشاره به آسیب ۲ دستگاه آمبولانس در روز گذشته، افزود: این دو دستگاه‌ آمبولانس متعلق به پایگاه بوئین زهرا و مولوی قزوین بود که یکی از متهمان توسط پلیس بازداشت شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار