نیروگاه شهید رجایی بزرگ‌ترین مصرف کننده گاز استان است
کد خبر: 116386
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
مدير عامل شركت گاز استان قزوين:
شاخص : مدير عامل شركت گاز استان قزوين نیروگاه شهید رجایی را بزرگ‌ترین مصرف کننده گاز استان دانست و از مصرف 2 ميليارد و 427 ميليون متر مكعب گاز طبيعي در سطح استان قزوین در شش ماهه اول امسال خبرداد.

اسماعیل مفرد بوشهری مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با مصرف ۲ میلیارد و ۴۲۷ میلیون متر مکعب گاز در شش ماهه اول سال ۹۵، شاهد افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در استان قزوین نسبت به دوره مشابه سال قبل بوده‌ایم که بخش اعظم این مصرف مربوط به تحویل گاز بیشتر به نیروگاه شهید رجایی بوده است.

وی میزان گاز تحویلی به نیروگاه برق شهید رجایی در شش ماهه اول امسال را بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۵۹ میلیون متر مکعب گاز اعلام کرد و گفت: نسبت به دوره مشابه سال ۹۴ به میزان ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مصرف بیش از ۲ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در استان

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین نیروگاه شهید رجایی را بزرگ‌ترین مصرف کننده گاز استان دانست و افزود: حدود ۷۲ درصد گاز توزیع شده در سطح استان قزوین در این نیروگاه مصرف شده است.

مفرد بوشهری همچنین از مصرف ۱۶۸ میلیون متر مکعبی گاز در بخش خانگی در نیمه اول سال خبر داد و گفت : خوشبختانه افزایش چشمگیری در این بخش نسبت به دوره مشابه سال قبل نداشته‌ایم که با توجه به افزایش تعداد مشترکین ، این موضوع می تواند نشان دهنده رعایت بیشتر مردم عزیز استان در مصرف گاز باشد.

این مسوول مقدار مصرف گاز در بخش صنعت استان را نیز ۵۰۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت : با توجه به بهره مندی ۱۳ شهرک صنعتی استان از نعمت گاز طبیعی و اولویت شرکت گاز در گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی امید است ، استقبال صنایع در بهره گیری از گاز به عنوان سوخت اصلی روز به روز افزایش یابد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار