مطالبات تامین اجتماعی از دولت در برنامه توسعه ششم مورد توجه جدی قرار گیرد
کد خبر: 114801
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۴۸
رییس کمیسیون اصل 90 :
شاخص : رییس کمیسیون اصل 90 گفت: مطالبات تامین اجتماعی از دولت باید در برنامه توسعه ششم مورد توجه جدی قرار گیرد که تعابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود که دولت بدهی خود را به این سازمان بپردازد

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قزوین که در سالن جلسات جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین در بحث بودجه و اعتبارات در حوزه‌ تامین اجتماعی از شرایط ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه ساختمان اداره کل تامین اجتماعی بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اضافه کرد: اعتبار لازم برای مرکز شهید انبارلویی و شعبه ۲ سازمان اختصاص یافته و برای احداث ساختمان آن اقداماتی انجام گرفته که در مرحله حل و فصل است.

محمدی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از جمعیت استان و کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند گفت:  ارتقاء درمانگاه نبی اکرم در آبیک از اقدامات خوبی بود و استان در همه شهرستان‌ها نیازمند چنین مراکزی است و باید توجه ویژه‌ای شود.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ اضافه کرد: مقدمات لازم جهت ابلاغ چارت تشکیلاتی و تسریع منابع و نیروی انسانی فراهم شده تا در مضیقه نباشیم.

وی با اشاره به مطالبات بیش از ۱۳۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از دولت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش این سازمان هستند اگر واقعا چاره‌ای اندیشیده نشود کشوربا مشکلات عظیمی روبرو خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه مشکل تامین اجتماعی باید در الویت‌ قرار گیرد، عنوان کرد: مطالبات تامین اجتماعی از دولت باید در برنامه توسعه ششم مورد توجه جدی قرار گیرد و تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود که دولت بدهی خود را به این سازمان بپردازد و  اگر توانایی پرداخت مطالبات را به صورت یکجا ندارد به مرور و در طول برنامه پرداخت کند تا این سازمان بتواند امنیت و سلامتی را به نفع شایسته  برای مردم به انجام برساند.

رییس کمیسیون اصل ۹۰  در پایان از خدمت گزاری آقای محسنی تشکر کرد و گفت:  آقای نصیری به عنوان مدیر جدید این سازمان با رایزنی‌ها و تعاملاتی از سوی سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند و ایشان سابقه طولانی نسبت به وظایف تامین اجتماعی عهده دار بودند که امیدواریم بتواند خدمتگذار مردم باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار