معاملات پایاپای بهترین شیوه برقراری ارتباط اقتصادی با کشورهای آفریقایی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 169975
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۲۷
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به اینکه زمینه همکاری اقتصادی با کشور‌های آفریقایی در قزوین فراهم است، گفت: در حال حاضر معاملات پایاپای بهترین شیوه برقراری ارتباط اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، در دیدار سفیر ایران در ساحل عاج و سفیر آکرودیته ایران در گابون و کامرون با استاندار قزوین زمینه‌ها و مناسبات همکاری‌های اقتصادی این استان با سه کشور افریقایی بررسی شد.

زاهدی استاندار قزوین در این دیدار با اشاره به اینکه زمینه همکاری اقتصادی با کشور‌های آفریقایی در قزوین فراهم است، گفت: برای برقراری ارتباط و ورود به مناسبات اقتصادی لازم است اتاق‌های بازرگانی ۲ کشور روابط خود را آغاز کنند.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر معاملات پایاپای بهترین شیوه برقراری ارتباط اقتصادی با کشور ساحل عاج است و در این خصوص می‌بایست بررسی‌های لازم انجام شود و زمینه‌های همکاری با استان قزوین مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی خطرنشان کرد: وضعیت کشاورزی استان قزوین مناسب است و بخشی از این ظرفیت را می‌تواند به صورت صادرات در کشور‌های آفریقایی هدف گذاری کرد.

منصور شکیب مهر سفیر جمهوری اسلامی در ساحل عاج نیز برقراری مناسبات و همکاری‌های اقتصادی استان قزوین با ساحل عاج را خوب ارزیابی کرد و گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری مناسبی در این کشور وجود دارد و می‌توان این همکاری‌ها را با سایر کشور‌های افریقایی گسترش داد.

وی با اعلام اینکه کشور ساحل عاج بزرگترین تولید کننده و صادر کننده‌ کاکائو و بادام زمینی در دنیاست و ۴۰ درصد محصول کاکائوی دنیا در آن تولید می‌شود، افزود: این کشور به علت داشتن ۵ متر بارندگی در سال، در حوزه کشاورزی بسیار غنی است و تولیدکننده پنبه، آناناس و میوه‌های مناطق استوایی است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار