معاون ظریف واقعا کجاست؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 123291
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
شاخص : آیا ابهامات ایجادشده برای برجام که حتی کار را به شکایت ایران و تشکلیل کمیسیون مشترک در روزهای آینده کشانده، نیازی به پیگیری "رییس ستاد پیگیری برجام" ندارد؟ اگر عراقچی دیگر این مسئولیت را ندارد چرا اطلاع رسانی نشده و جانشینش کیست؟

به گزارش شاخص نیوز، ۲۶ آبان ماه آخرین باری بود که عراقچی در تلویزیون حاضر شد و در خصوص برجام سخن گفت. پس از آن به جز یک بار آن هم به صورت کوتاه، عراقچی نه در خصوص برجام صحبت کرده و نه اساسا چهره خود را به رسانه ها نشان داده است.

این در حالی است که تعداد مصاحبه های تلویزیونی او پس از اجرای برجام دورقمی بوده است. شگفتی وقتی بیشتر می شود که به یاد بیاوریم عراقچی علاوه بر آنکه معاون ظریف است و نفر دوم تیم مذاکره کننده هسته ای بود، از طرف وزیر امور خارجه، به عنوان رییس ستاد پیگیری اجرای برجام هم به شمار می رود.

با این حال، پس از انتخابات آمریکا و از آن مهمتر، تمدید ده ساله قانون تحریم های ایران در کنگره این کشور، عراقچی هرگز درباره آن اظهارنظر نکرده است. تنها دو روز قبل از آخرین مصاحبه تلویزیونی اش در تنها واکنش خود به انتخابات آمریکا گفته بود: “انتخاب ترامپ برای برجام مشکل‌ساز نیست.” او که در نشست «چالش‌های هیدروپلیتیک ایران و دیپلماسی آب» در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری حاضر شده بود تاکید کرد حضورش در این نشست از قبل برنامه ریزی شده بود و او از برجام خسته نشده است.

اکنون که حدود ۵۰ روز از آخرین رخ نمایی عراقچی گذشته، سوالات متعددی بی پاسخ باقی مانده؛ اینکه آیا عدم حضور عراقچی ارتباطی با وضعیت بغرنج کنونی برجام دارد یا مشکل دیگپری در میان است؟ آیا ابهامات ایجادشده برای برجام که حتی کار را به شکایت ایران و تشکلیل کمیسیون مشترک در روزهای آینده کشانده، نیازی به پیگیری “رییس ستاد پیگیری برجام” ندارد؟ اگر عراقچی دیگر این مسئولیت را ندارد چرا اطلاع رسانی نشده و جانشینش کیست؟ و اگر عدم حضور او موقتی است چه کسی وظایف او را در این مقطع حساس بر عهده گرفته است؟

 

 

منبع: صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار